פשוט
הולנד

השכרת רכב באלקמאר

אלקמאר היא עיירה ציורית, אשר שומרת, ובהצלחה גדולה מאד, על האותנטיות שלה במשך מאות שנים על אף השינויים שהיא עברה. היא משופעת במבנים היסטוריים עתיקים, תעלות מים, גשרים רבים, צבעוניות עירונית, מקומות בילוי, בתי קפה ושוק גבינות מפורסם אשר מושך אליו מיליוני תיירים בשנה ונחשב לאחת האטרקציות הבולטות שבה. אלקמאר מורכבת ממספר כפרים שהתאחדו, היא מכילה למעלה ממאה אלף תושבים אשר מקבלים מידי שנה את התיירים בסבר פנים יפות ומחכים בקוצר רוח, בשיא העונה, לבואם. אלקמאר ידועה בקרבתה לים, והיא מציעה מגוון אטרקציות למשפחות וזוגות. כדי לנצל את כל מה שהיא מציעה, כמו גם לחקור את סביבתה הקרובה בהצלחה, מומלץ לשכור רכב, אשר ייקח אתכם מאטרקציה אחת לשנייה, בין אם מדובר בתוך או העיר או מחוצה לה. השכרת רכב תחסוך לכם זמן רב וכאב ראש בחיפוש אחר תחבורה ציבורית,  הכולל בירור לגבי שעות הפעילות ותחנות הורדה והעלאה, המתנה ממושכת לעיתים וגם הקושי בהגעה למקומות מבודדים ופחות נגישים. 

alkmaar car rental

השכרת רכב באלקמאר

ברחבי אלקמאר פזורים סניפיהן של חברות השכרת רכבים רבות מאד. חלקן בינלאומיות גדולות ומוכרות וחלקן מקומיות, וקטנות יחסית. ניתן לבצע הזמנה כבר מהארץ, אך כמובן שניתן גם לשכור רכב באלקמאר עצמה. כאשר מקבלים את הרכב חשוב מאד לדאוג לבדוק אותו באופן מלא ודקדקני, ולדווח, במידת הצורך, על כל פרט חריג שאתם רואים. אם לא תדווחו קרוב לוודאי שתאלצו לשלם עליו כאשר תחזירו את הרכב.

באופן כללי, את הטיולים באלקמאר ניתן לבצע רגלית, אך כמובן שמבחינת נוחות, בעיקר למשפחות עם ילדים, עדיף לשכור רכב אשר את מרבית השימוש בו תבצעו מחוץ לעיר בנסיעה לאטרקציות רבות סביב אלקמאר, ובתוכן כמובן נסיעה לאמסטרדם, הנמצאת מרחק של 45 דקות ממנה. מדובר ביום כייף חוויתי הכולל נהיגה עצמאית ברכב השכור, עצירות מתוזמנות בדרך וחופש לטייל כראות עיניכם בכל מקום שתרצו ללא לחץ זמנים של תחבורה ציבורית או טיול מאורגן. 

התנהגות בכבישים 

כאשר תיסעו ברחובות אלקמאר וסביבתה, מיד תבחינו בשקט תעבורתי, כבישים נוחים ורחבים, נהגים מנומסים, כמעט ולא תראו נהגים עצבניים, או תשמעו צפצופים של מכוניות או תתקלו בחוסר סבלנות. נוכח הדברים, תאלצו להתנהג בכביש כמו ילידי המקום, ולא לפגוע במרקם העירוני השלו. כמו כן, אחד המאפיינים בהולנד, לרבות באלקמאר עצמה, הוא כמובן הרכיבה על אופניים, וחשוב לדעת כי ברוב המקרים, זכות הקדימה בכביש תהיה לרוכבי האופניים, גם אם הדבר אינו נראה לכם. עליכם לכבד את חוקי המקום, ולא לשנותם בעיקר כאשר מערכת אכיפת החוק באלקמאר אינה מתירנית ומאוד קשוחה. 

השכרת רכב לכל מטרה

אלקמאר מציעה לכם מגוון רחב של רכבים מכל הסוגים: רכב פרטי, מיניוואן למשפחות, רכבי יוקרה ומנהלים ואפילו רכבי 4X4 למחפשים אתגרים. התאמת הרכב היא בהתאם למטרת הביקור בעיר, מספר האנשים/הנוסעים ברכב, צרכים מיוחדים ונוחות המשתמש. באופן כללי, כאשר אתם מבצעים הזמנה, יהיה עליכם לבחור CLASS מסוים של רכבים, שממנו מתחייבת חברת ההשכרה לספק לכם רכב המשתייך לאותה קבוצה. ככל שדירוג הקבוצה עולה, כך איכות הרכב וגודלו גדול יותר. מבחינת השימוש ברכב, אין לכם מה לדאוג לגבי התמצאות במרחב. המכוניות מאובזרות במכשירי ניווט, אשר ייקחו אתכם לכל מקום וימנעו מכם את השימוש במפות ותשאול אחרים לגבי הגעה למקום מסוים. כמובן שתוכלו גם (מומלץ מאד) להיעזר באפליקציות הניווט השונות, כמו ווייז, שמתאימות במיוחד לנוהגים במקומות חדשים ופחות מוכרים. 

חובת ביטוח לרכב

בבואכם לשכור רכב, חובה עליכם לוודא ששובר ההשכרה שתקבלו לאחר שסגרתם את העסקה כולל בתוכו ביטוח לרכב, המגן מפני גניבות או תאונות, ופותר אתכם מכל תשלום בגין זה או רק תשלום סמלי. אם לא תעשו כך, הדבר עלול לעלות לכם הרבה מאוד כסף במקרה של תאונה או גניבה, מה שכמובן יוביל להרס מוחלט של הטיול לו חיכיתם זמן רב, וסביר גם שהשקעתם בו לא מעט. 

חניה ואכיפה באלקמאר

באלקמאר, נמצאים כמעט בכל מקום, אזורי חניה בתשלום, אשר יגבו מכם סכום כסף שנע סביב 3-2 אירו לשעת חניה. בדרך כלל מקומות חניה אלה, יצוינו בשלט בתחילת הרחוב, או שתוכלו למצוא אותם באמצעות מפה המסמלת את מיקומי החניונים בעיר. בנוסף יש אופציה של חניה מחוץ למרכז העיר בחניוני “חנה וסע” שנקראים Transferium בהם אתם יכולים להחנות את רכבכם ולצאת לטייל רגלית או באמצעות תחבורה ציבורית שתיקח אתכם למרכז העיר (התחבורה הציבורית תאסוף אתכם מנקודות “חנה וסע”).

כמו כן, ישנם סימונים על פני המדרכות אותם יש לקחת בחשבון בכדי למנוע אי נעימות. פס כחול מתיר חניה חינם לזמן מוגבל, בהתאם לכתוב בשילוט וזאת באמצעות השארת כרטיסיית חניה במקום גלוי ברכב. פס לבן או צהוב ושחור משמעו החנייה אסורה. אם תחנו שם בכל זאת הדבר יגרור אחריו קנס גבוה כמעט בוודאות, וזאת משום שהעיר מרושתת במצלמות אכיפה רבות. מומלץ מאוד לרשום את הרחוב בו חניתם ולא לסמוך על הזיכרון שלכם, כי הרחובות המרובים באלקמאר יחד עם השילוב של התעלות יוצרים בלבול וחוסר התמצאות. 

- 67 המלונות הטובים ביותר באמסטרדם -

מלונות באמסטרדם הולנד