5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

10 הקופי שופס הטובים ביותר באמסטרדם

בואו נודה באמת – אחת הסיבות העיקריות שבגללן אמסטרדם הפכה לעיר תיירותית מאוד היא המריחואנה החוקית והאפשרות לשבת במקומות ייעודיים וליהנות מג'ויינט איכותי של מריחואנה או חשיש. ב-1976, הרבה לפני שמריחואנה נעשתה חוקית במדינות כמו אורוגוואי, קנדה וארה"ב, ההולנדים הפכו אותה לחוקית והחלו למכור אותה בקופי שופס ברחבי הולנד – מקומות שבהם ניתן לקנות ולצרוך קנאביס באופן מסודר וחוקי ובאין מפריע (בשונה מבנגקוק למשל, שם המצב הפוך לחלוטין). מאז הפכה הולנד למעצמת תיירות ענקית המגלגלת מיליוני דולרים בזכות תיירות הקנאביס.

תרבות הקופי שופס הפכה להיות חלק בלתי נפרד מאמסטרדם, ובגלל התחרות הרבה שנוצרה בשוק כל קופי שופ יעשה את מיטב המאמצים כדי לפתות אתכם להיכנס דווקא אליו, למכור לכם את הזנים הטובים ביותר, ולספק גם מקום נוח לישיבה בו תוכלו להעביר שעות וליהנות מהשפעות הקנאביס.

אמסטרדם הקשיחה מעט את הכללים לגבי קופי שופס בשנים האחרונות ובשנת 2017 אסרה, למשל, על הימצאותם במרחק של פחות מ-250 ממוסדות חינוך והטילה גם מספר הגבלות רגולטריות. כל זאת במטרה לצמצם מעט את מספר הקופי שופס והתיירים השורצים בהם ולעתים גורמים למפגעי רעש ולכלוך ברחובות מרכז העיר, וגם כדי להקטין את ההשפעות השליליות על בני הנוער ההולנדים שנחשפים לקנאביס בגיל צעיר יחסית. עדיין, לא תהיה לכם כל בעיה למצוא קופי שופ איכותי באמסטרדם, אם כי הכמות שלהם פחתה משמעותית.

אם זו הפעם הראשונה שלכם באמסטרדם, או שפשוט עוד לא מצאתם את המקום המועדף עליכם, כדאי לקרוא גם המדריך השלם לסטלן שכתבנו עבורכם.

בהמשך תמצאו סקירה על עשרת הקופי שופס האהובים ביותר באמסטרדם שאתם חייבים לבקר בהם, אבל רגע לפני שצוללים לרשימות, עוד כמה דברים שצריך לדעת, במיוחד אם לא ביקרתם בקופי שופ מעולם. 

10 הקופי שופס הטובים ביותר באמסטרדם
10 הקופי שופס הטובים ביותר באמסטרדם

קודם כל – מצאו מלון טוב וקרוב

לפני שתשאלו איך זה קשור – תסמכו עלינו שאתם לא רוצים לצאת מקופי שופ אחרי שעישנתם (או אכלתם עוגיה), ולהתחיל לחפש איזה קו אוטובוס או טראם מגיע למלון שלכם, או ללכת יותר מכמה מאות מטרים עם סיכוי לא רע שתלכו בכלל לכיוון ההפוך. נכון, להסתובב באמסטרדם מסטולים זה ממש כיף, אבל כשאתם עייפים ורוצים להניח רגע את הרגליים, במיוחד אחרי בילוי בקופי שופ – מאוד כדאי שהמלון שלכם יהיה קרוב ונעים כדי שתוכלו לחזור אליו מהר ובכיף.

במרכז העיר, כיכר דאם והשכונות הסובבות אותה, מרוכזים מרבית הקופי שופס באמסטרדם, ושריון חדר באחד המלונות בסביבה הזו יעשה לכם את הטיול הרבה יותר נוח. הנה רשימה של מלונות מעולים בסביבה לבחור מהם.

מלונות באמסטרדם במרכז העיר:

לכל המלונות המומלצים במרכז אמסטרדם לחצו כאן

מלונות בלב אמסטרדם, ליד כיכר דאם:

לכל המלונות המומלצים באזור כיכר דאם לחצו כאן

קופי שופס באמסטרדם – עשה ואל תעשה

יש מספר כללים שמוטב לנהוג על פיהם אם לא רוצים להוציא שם רע לישראלים בפרט ולבני האדם בכלל:

באופן כללי, הדרך המומלצת לבחור קופי שופ לשבת בו היא פשוט להיכנס ולראות אם זורם. אם לא, אפשר גם לצאת ולחפש מקום אחר והכל בסדר. החומר טוב בכל מקום, כך שלא תהיה לכם כל בעיה בעניין הזה.

ברוב המוחלט של המקומות אסור לעשן טבק כשיושבים בפנים. אם יש שולחנות בחוץ, אז אין בעיה לעשן שם, אם כי בדרך כלל אין. רשמית, אסור גם לערבב את הקנאביס עם טבק, אבל זה כלל שפחות מקפידים עליו. יש קופי שופס שיש בהם אזורי עישון לטבק, ויש כאלה שאוסרים עישון טבק בכל המקום. בחלק מהמקומות לא תוכלו להניח אפילו קופסת סיגריות על השולחן. רצוי פשוט להימנע מעישון טבק במקומות שאסור, ולהבין את הווייב של המקום בנושא.

ריזלות ופילטרים יש בכל קופי שופ. בכל זאת מומלץ להצטייד לפני למקרה שתרצו לעשן גם במקום אחר. מקססה (Grinder), לעומת זאת, היא מצרך חובה ולא תמיד אפשר לקבל בהשאלה בקופי שופס, אז כדאי לקנות אחת כשאתם מגיעים לעיר. לא תהיה לכם בעיה למצוא. כנ"ל לגבי באנג – לא בכל מקום יש ואיפה שכן לפעמים מדובר במוצר שונה ממה שאתם מכירים מהארץ (ראש מבחנה קטן עם רשת שלא ניתן לדחוס בו יותר מידי חומר). כדאי לארגן את עצמכם מראש.

אפשר לקנות ג'וינט מגולגל ואפשר לקנות פרחים, לפי משקל, לפי מה שנוח לכם. בחלק מהמקומות יש מינימום של קניה (2 ג'וינטים או כך וכך גרמים). המחירים נעים בין 7 ל-15 אירו לגרם בממוצע, תלוי באיכות החומר. יש פיתוחים מקומיים שעשויים לעלות אף יותר מכך. בדרך כלל זה שווה כל סנט. בהרבה מקומות יש תפריט של החומר המוצע, ותמיד תמיד ישמחו להסביר לכם על איכות החומר ומידת השפעתו (טיפ – כמעט כל מה שתעשנו שם יהיה סבבה).

כשכנסים לקופי שופ חייבים לקנות מהחומר שלו (אם רוצים לעשן כמובן. לא חייבים לעשן כשיושבים שם). אפשר לצרוך שם חומר ממקום אחר, אבל רק אחרי שקניתם מהחומר המקומי. מקובל מאוד (וגם רצוי עבורכם…) להזמין גם משהו לשתות. המכירה של הקופי שופ ושל השתייה היא על פי רוב בשני דלפקים נפרדים. הכלל זה נועד לשמור על הקופי שופס, כי מכיוון שבהולנד מותר לגדל שתילי מריחואנה בבית, למעשה רק ככה יכולים המקומות הללו להמשיך ולהתקיים לרשות הקהל הרחב. כי אם כל אחד היה מביא את מה שגידל בבית, בעלי הקופי שופס לא היו יכולים לשרוד. על ידי כיבוד הכלל הזה, אתם בעצם מאפשרים למקום להמשיך ולהתקיים, ולכם ליהנות ממנו.

אם נכנסים בקבוצה (וגם שניים הם קבוצה) מאוד לא מקובל שמישהו יתפוס מקום והשני בינתיים יקנה. ההולנדים חסידים של סדר והגינות ומי שנכנס קודם זכאי לבחור קודם את המקום שלו.

אל (אבל פשוט אל!) תעזו לקנות כל סוג של סם מהסוחרים ברחוב. אין סיבה לכך וזה גם לא חוקי ונאכף בצורה קפדנית. סביר שיפנו אליכם עוברי אורח בכל מיני קריאות של "קוקה" או "אסיד". פשוט מתעלמים בנון-שלנטיות. הם לא יעזו לעשות כלום, כי הם יודעים שיש שוטרים שאורבים להם בכל מקום.

עישון במרחב הציבורי – עקרונית אסור. מעשית, כל עוד לא תבקשו משוטר להדליק לכם את הג'וינט או תגרמו מטרד לעוברים ושבים, לא יטרידו אתכם. בקיצור – תפסו לכם פינה בפארק או על ספסל, שימו לב שאין ילדים באזור כי זה לא מקובל לעשן בקרבתם ופשוט אל תפריעו לאף אחד. שימו לב שאזורים מרוחקים יותר ממרכז העיר זה פחות מקובל, ומוטב להימנע מכך.

אז איפה אפשר לעשן באמסטרדם?

Barney’s Coffeeshop

במרכז העיר, במרחק הליכה קצר לכיוון מערב מהתחנה המרכזית תוכלו למצוא את הקופי שופ הפופולרי ביותר באמסטרדם. בארני'ז הוא קופי שופ הקיים כבר 23 שנה, ויושב בתוך בניין בן 500 שנה. מעוצב בצורה ביתית וחמה והשהייה במקום נעימה מאוד גם אם לא מעשנים. מציע ארוחות של ממש – בוקר, צהריים וערב – דבר יחסית נדיר בקופי שופס. 

הצוות, המאוד חברותי, בקיא בכל סוגי המריחואנה והחשיש שהוא מציע וידע איך לספק לכם את מה שאתם רוצים בהתאם למצב הרוח המבוקש. לא בכדי הם זכו לא מעט פעמים בגביע High Times – שניתן לקופי שופס עם הזנים הטובים ביותר. מעבר לעישון תוכלו למצוא במקום גם אפשרויות לאייד או לאכול מוצרי קנאביס. 

בשכנות לקופי שופ , ממש בצמוד אליו, תוכלו למצוא גם את הבאר של בארני'ז ובו אפשר לצפות במשחקי ספורט וללגום אלכוהול איכותי. שימו לב כי צריכה של אלכוהול ומריחואנה באותו החלל אסורה. 

 • כתובת – Haarlemmerstraat 102
 • שעות פתיחה – ראשון עד חמישי מ-8:00 עד 1:00 | שישי ושבת מ-7:00 עד 1:00 

Dampkring

לא רחוק מכיכר דאם שוכן "דאמפקרינג" – קופי שופ שזכה לארח את כוכבי "אושן 12" במהלך צילומיהם באמסטרדם. דאמפקרינג מעוצב בסגנון בינלאומי, עם הרבה השראה מהעולם הערבי, הבודהיסטי והבוהמי ומעניק תחושה נינוחה ומזמינה. המקום הפך להיות אהוב ביותר על ידי תיירים, מקומיים וסלבריטאים כאחד.

בזמן שרוב הקופי שופס מציעים מגוון זנים דומה יחסית, בדאמפקרינג מתגאים בייחודיות הזנים שלהם ובמכירת זנים מתקופות ישנות יותר ולא רק אלה החדשים והפופולריים ביותר בשוק. תוכלו להנות שם גם ממגוון משקאות קלים, קפה וארוחות קלות ונשנושים שהותאמו במיוחד בשביל המאנצ' שלכם.

דבר נוסף שהפך את דאמפקרינג לאחד הקופי שופס האהובים באמסטרדם הוא החתול המקומי – בואי. בואי הוא הקמע של המקום, והפך להיות כוכב של בתמונות של לקוחות המקום. סביר להניח שאם תשבו שם בואי יבוא להתרפק עליכם ולקבל ליטוף גם מכם. 

 • כתובת – Handboogstraat 29
 • שעות פתיחה – כל יום מ-10:00 עד 1:00 

Boerejongens

זוהי למעשה רשת של קופי שופס, עם 2 סניפים באמסטרדם: אחד במרכז העיר ואחד במערב העיר. סניפים אלה פחות מפורסמים בנוחות הישיבה בהם אלא יותר במכירה של מוצרי עישון, איוד או אכילה. לכן הם מעוצבים פחות כמו בית קפה ויותר כמו בית מרקחת יוקרתי, עם דלפקי שיש, זהב ועץ.

רשת הקופי שופס הזו זכתה בפרסים רבים כמו הקופי שופ הטוב ביותר באמסטרדם, גביע Highlife ועוד. מתגאים שם (בצדק) בצוות מלומד ומנוסה מאוד אשר יוכל להתאים עבורכם בדיוק את מה שאתם מחפשים ולשחרר אתכם לעשן בביתכם עם חיוך על הפנים.

 • כתובת – מרכז העיר: Utrechtsestraat 21 | מערב העיר: Baarsjesweg 239
 • שעות פתיחה – במרכז העיר: ראשון עד חמישי מ-7:00 עד 00:45; שישי ושבת החל מ-9:00 | במערב העיר: כל יום מ-10:00 עד 00:45

מרכז העיר:

מערב העיר:

Grey Area

בלב העיר, במרחק הליכה קצר מאוד מכיכר דאם, תמצאו את הקופי שופ שהפך גם לחביב בקרב סלבריטאים הנחשבים לכוהני קנאביס כמו ווילי נלסון וסנופ דוג. גם הקופ ישופ הזה עטור פרסים כמו גביע High Times וגביע Unity, ומחזיק רק זנים הנחשבים לזני בוטיק מכל העולם. בנוסף תוכלו למצוא שם ארסנל של באנגים בעיצובים שונים ומיוחדים ומאיידים מהטובים בשוק.

אזור הישיבה במקום די מצומצם והעיצוב מרגיש כאילו אתם יושבים בסלון ממוצע בדירת רווקים תל אביבית, עם סטיקרים שממלאים את כל הקירות. עם 25 שנה של ניסיון בעסק, העובדים יודעים לספר היטב על המוצרים שלהם, וידברו איתכם בגובה העיניים ובאופן חברי כדי לסייע לכם למצוא את הזן המוצלח בשבילכם.

 • כתובת – Oude Leliestraat 2
 • שעות פתיחה – כל יום מ-12:00 עד 20:00

Green House

הקופי שופ הזה, הממוקם ממש ליד מוזיאון המריחואנה והחשיש, הוא השיאן בפרסי הקנאביס של High Times, עם מעל ל-30 זכיות לאורך השנים. בחלל הפנימי תוכלו למצוא אקווריום ענק עם דגים אקזוטיים, שולחנות ישיבה רבים וספסלים נוחים, תמונות של סלבריטאים אשר ישבו שם כמו מיילי סיירוס, סאשה בארון כהן, חברי סיסטם אוף אה דאון ועוד. 

המקום מציע לא רק מגוון זנים של מריחואנה וחשיש באיכות הטובה ביותר, אלא גם ארוחות בוקר, צהריים וערב מפנקות, עם מגוון של קינוחים שימלאו לכם את המאנצ', ומשקאות קלים וחמים. הצוות החייכן והחברותי יכוון אתכם בדיוק למה שנכון לכם בצורה הטובה ביותר, כיאה לשיאני הזכיות שרוצים לשמור על איכות המקום ועל חוויית הלקוח ברמה הגבוהה ביותר. 

 • כתובת – Oudezijds Voorburgwal 191
 • שעות פתיחה – ראשון עד חמישי מ-9:00 עד 1:00 | שישי ושבת מ-9:00 עד 3:00

חזית הקופי שופ The Dolphins

Abraxas

נמצא במקום מסחרי, אולם חבוי בסמטה קטנה מה שהופך אותו לפחות עמוס ומדגיש את היתרונות שלו: נקי, נוח, מזמין וכמובן איכותי מאוד מבחינת הפרודוקטים שנמכרים בו. האברקסס מעוצב בסגנון מיסטי-ים תיכוני עם שתי קומות בעלות מרחב ישיבה גדול ונוח המלא בשולחנות וספות.  

באברקסס, המתגאה בהיותו מקום אקולוגי, תוכלו למצוא גם משקאות קלים, קפה וארוחות קלות, משחקי קופסה ואפילו מחשבים עם חיבור אינטרנט, זכר לימים שהיינו צריכים מקום פיזי כדי להתחבר לאינטרנט ולתקשר עם העולם. בפן הסביבתי-חברתי שהמקום מגאה בו, ראוי לציין גם שהאברקסס מונגש לאנשים עם כיסא גלגלים, מארגן ערבי תרבות עם מוזיקה ואומנות מקומית ותומך בקמפיינים ירוקים שונים להנגשת מים נקיים לכולם, כך שהכסף איתו תקנו את הזן האהוב עליכם יממן גם את המקום וגם פעילות אקולוגית בשטח. מה רע? 

 • כתובת – Jonge Roelensteeg 12-14
 • שעות פתיחה – כל יום מ-10:00 עד 1:00

Amnesia

ממוקם במרכז העיר ברובע דה ואלן (המוכר יותר כרובע החלונות האדומים). קופי שופ קטן בעיצוב אדום כהה ומוזיקה נעימה. נמצא על גדות אחת התעלות במרכז העיר ומציע גם מקומות ישיבה בחוץ לימים חמימים. האמנזיה מציע זנים פחות מוכרים (אחד מהם נושא את שם המקום), אך הצוות הידידותי והמבין ידאג שתקבלו את הזן המתאים לכם ביותר. כל הזנים הם 100% אורגנים ותוכלו ליהנות מהם עם מגוון מילקשייקים, מיצים טובים, קפה ומאפים טעימים בצד.

 • כתובת – Bergstraat 11-1
 • שעות פתיחה – כל יום מ-10:00 עד 1:00

BlueBird

הבלובירד, לא רחוק ממוזיאון רמברנדט, הוא קופי שופ אהוב מאוד על מקומיים כיוון שהוא לא מרכזי כמו הרבה מאוד מקומות אחרים, ולכן רואים בו יותר מקומיים מאשר תיירים ושומעים יותר הולנדית מאנגלית. המקום מעוצב בסגנון ג'ונגל פסיכדלי צבעוני ויפהפה ומציע שולחנות ישיבה, דלפקים עם כיסאות בר וגם ספות נוחות.

בנוסף לזנים רבים ומאיידים מהטובים בשוק, תוכלו למצוא גם נשנושים חמים וקרים, קפה ומיץ ופנקייקים הולנדיים ייחודיים. הצוות דובר שפות רבות ויעזור לכם למצוא את הזן המתאים ביותר עבורכם בקלות.

 • כתובת – Sint Antoniesbreestraat 71
 • שעות פתיחה – כל יום מ-09:30 עד 1:00

The Dolphins

אחד מהקופי שופס הטובים בעיר, למרות שנחשב מרכזי ופופולרי מאוד. נמצא באזור ליידספליין המתויר ומעוצב כולו בסגנון תת-ימי: אקווריום גדול, ציורי דולפינים ודגים אחרים על הקירות והשולחנות, עיטורי צדפים בכל פינה ואפילו קינוחים של עוגות ומאפינז בצורת דולפינים. מדי פעם תוכלו ליהנות שם מימי אפיית מאפינז ייחודיים ושמחים. 

הקומה העליונה בדולפינז (שהיא קומת הכניסה) מיועדת למי שלא רוצה לעשן אלא רק לשבת ליהנות מהתפריט של המקום, וכדי לעשן צריך לרדת לקומה התחתונה, שם ממתינים לכם ספות וכורסאות נוחות, כדורגל שולחן, ביליארד ומסכי וידאו עם קליפים פסיכדליים. הצוות חברותי ונינוח מאוד שיכוון אתכם לזן הנכון ביותר עבורכם ויעזור לכם ליהנות מהאווירה התת-ימית של הקופי שופ. יש גם אינטרנט אלחוטי חינם. 

 • כתובת – Kerkstraat 39
 • שעות פתיחה – כל יום מ-10:00 עד 1:00

The Store Coffeeshop (לשעבר The Doors)

נקרא בעבר The Doors, על שם הלהקה הנפלאה. העיצוב והמוזיקה בהתאם והאווירה נעימה ומזמינה מאוד. שוכן לא רחוק מהתחנה המרכזית, ונחשב לאחד המוצלחים בעיר עם פיתוחים מקומיים ומקומות ישיבה בפנים ובחוץ. את הקירות מעטרות כרזות ישנות מהופעות של הרכבים ואמנים משנות ה-60 וה-70, שגם מושמעים ברקע, ובחל הקטן פזורים שולחנות וספסלי עץ (יש כריות) המתאימים לישיבה של קבוצות קטנות.

במקום אין אוכל, למעט דברים קלים מאוד, אלא רק שתייה, אבל במרחק נגיעה ממנו תמצאו מסעדות ומקומות לאכול בכל סגנון שתרצו. אחרי שתנסו את החומר שם, תמצאו את הרגליים שלכם הולכות אליהם לבד.

 • כתובת – Singel 14
 • שעות פתיחה – כל יום מ-10:00 עד 1:00 | יום שני מ-11:00

קופי שופ בונוס – The Bulldog

אמנם הבטחנו רשימה של 10, אבל אי אפשר לדבר על קופי שופס באמסטרדם בלי להזכיר את הבולדוג. כל מי שניהל בחייו שיחה על קופי שופס, בין אם ביקר באמסטרדם ובין אם לא, ודאי שמע את השם "בולדוג". ב-1974, שנתיים לפני שהמריחואנה הוסדרה בחוק ההולנדי, הבולדוג כבר פתח את שעריו ומאז נפתחו בעיר עוד 4 סניפים (כיום יש 5 בסך הכל): הבולדוג הראשון ממוקם במרכז העיר ברובע החלונות האדומים, בולדוג אנרג'י הממוקם במרכז העיר ממש ליד כיכר דאם, בולדוג תחנת המשטרה הישנה (Bulldog Palace) הממוקם במרכז העיר ליד הליידספליין, בולדוג רוקשופ הממוקם במרכז העיר במרחק הליכה קצר מהתחנה המרכזית והבולדוג פורט 26 הממוקם במערב העיר ליד כביש ה-A10 המקיף את אמסטרדם.

כל סניפי בולדוג מלאים במקומות ישיבה רבים עם שולחנות וספות נוחות, קירות מלאים בפוסטרים, סטיקרים וסיפורים על היסטורית תרבות המריחואנה באמסטרדם והקמת הבולדוג עצמו. זהו קופי שופ די מסחרי והומה אדם רוב שעות היממה, ותוכלו למצוא בו, מלבד זנים איכותיים ומכשירי עישון רבים, גם משקאות קלים ונשנושים, חנות מזכרות ואפילו מלון קטן.

 • כתובת – בולדוג הראשון: Oudezijds Voorburgwal 90 | בולדוג אנרג'י: Oudezijds Voorburgwal 220 | בולדוג פאלאס: Leidseplein 15 | בולדוג רוקשופ: Singel 12 | בולדוג פורט 26: Coenhavenweg 26
 • שעות פתיחה – בולדוג הראשון: כל יום מ-8:00 עד 1:00 | בולדוג אנרג'י: כל יום מ-8:00 עד 1:00 | בולדוג פאלאס: כל יום מ-8:00 עד 1:00 | בולדוג רוקשופ: כל יום מ-7:00 עד 1:00 | בולדוג פורט 26: כל יום מ-9:00 עד 00:00

בולדוג הראשון: 

 

קופי שופ הוא בית קפה שבו ניתן לקנות ולצרוך קנאביס בכל צורה שהיא – עישון, אידוי או אכילה – ואלה המקומות היחידים בהולנד (למעט בתים פרטיים) שבהם ניתן לעשות שימוש בקנאביס.

לא. יש ברחבי הולנד עוד לא מעט קופי שופס, אבל ברור שבאמסטרדם תמצאו את הטובים שבהם, וגם הרבה יותר מאשר בערים אחרות.

ישיבה בקופי שופ היא קצת שונה מישיבה בבית קפה רגיל או פאב. יש כמובן הגבלת גיל והגבלה על הכמות שניתן לקנות בפעם אחת, ועוד דברים שחשוב לדעת ומפורטים בצורה נגישה וקלה להבנה באתר שלנו.

לא, וגם ממש אין סיבה לעשות זאת. מאוד לא כדאי לקנות כל סוג של סם (כולל אלכוהול) במוקמות שלא מורשים לכך ובטח שלא ברחוב. אתם עלולים לקבל מוצר נחות שאף עלול להיות מסוכן לכם.

 

לא נמצאו מלונות

וזה ממש לא הכל...