השכרת רכב בהולנד

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב google
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
השכרת רכב בהולנד
השכרת רכב בהולנד

הולנד, בדומה לארצות אירופאיות רבות, מרושתת בתחבורה ציבורית נוחה, קלה וזולה המגיעה לכל הערים הגדולות ולכמעט כל העיירות הקטנות. משתלם מאוד להיעזר רק בתחבורה הציבורית בהולנד, בין אם באוטובוסים או במערך הרכבות המתקדם

מתי מומלץ לשכור רכב אם כך? אם אתם מתכננים טיול למקומות רחוקים יותר בהולנד, כפרים או עיירות קטנות, ומחפשים לראות את הפינות שהתחבורה הציבורית לא מגיעה אליהן, או אם אתם מעוניינים בטיול שכולל בתוכו מלבד הולנד עוד ארצות נוספות (על אף שגם לארצות הסובבות את הולנד, כמו גרמניה ובלגיה, יש מערכת תחבורה ציבורית נפלאה). הביטוח של רוב חברות השכרת הרכב מכסה את כל מדינות האיחוד האירופאי ולכן תוכלו לעבור בין מדינות עם הרכב ששכרתם.

אם החלטתם שתרצו לשכור רכב ולהיות בנוחות מקסימלית, עומדות בפניכם לא מעט אפשרויות להשכרת רכב במחירים אטרקטיביים במקומות רבים בהולנד. לגבי השכרת רכב באזור אמסטרדם ניתן לקרוא בנפרד על השכרת רכב באמסטרדם.

השכרת רכב בשאר הערים בהולנד יכולה להתבצע מכל עיר גדולה (רוטרדם, איינדהובן, האג, חרונינגן, אוטרכט ועוד) ואפילו בעיירות קטנות יחסית תוכלו למצוא חברות המציעות השכרת רכב (כמו ליידן, גילדנוויק, ארנהיים, ביסד, רוסנדאל, ליווארדאן, אסן ועוד). תוכלו להשתמש בחברות השכרת הרכב הפועלות בנמלי התעופה הבינלאומיים והמקומיים (כמו באיינדהובן, רוטרדם, כרונינגן ועוד), או להשתמש בחברות הרכב הנמצאות במרכזי הערים בהן תרצו להשכיר את הרכב. בנמלי התעופה יש יותר מבחר של כלי רכב, לכן לעתים משתלם יותר לשכור רכב משם.

בהולנד רוב רכבי ההשכרה הם עם גיר ידני. תוכלו למצוא גם רכבים אוטומטיים אך במחיר גבוה בהרבה, כך שאם אתם מתכננים לשכור רכב ולא נהגתם כבר הרבה זמן על רכב עם גיר ידני, מומלץ להשתפשף בזה קצת לפני הטיסה.

מחירי הרכב משתנים בהתאם לגודל הרכב (גדול יותר = יקר יותר), בהתאם לזמן ההשכרה (ככל שתשכרו ליותר זמן, כך ירד המחיר היומי), ובהתאם לעונות התיירות (בזמני החגים ובקיץ כאשר יש תיירים רבים בהולנד מחירי ההשכרה יעלו). 

חברות המציעות השכרת רכב בהולנד

 • גולדקאר החברה בה יש בדרך כלל את הדילים הטובים ביותר, אך היא לא נמצאת בכל הולנד, אלא רק בערים הגדולות. תוכלו למצוא כלי רכב החל מ-28 אירו ליום.
 • גרין מושן גם היא מציעה דילים זולים ביותר, אך נמצאת רק בערים המרכזיות של הולנד. תוכלו למצוא רכב החל מ-35 אירו ליום.
 • יורופקאר חברה עם פריסה בכל הולנד, כולל בעיירות קטנות, בה יש דילים משלתמים לטווח ארוך. תוכלו למצוא דילים החל מ-45 אירו ליום.
 • דולר – חברה עם פריסה רק בערים הגדולות של הולנד המציעה דילים במחירים סבירים. תוכלו למצוא עסקאות החל מ-56 אירו ליום.
 • באדג’ט החברה בעלת פריסה בכל הולנד, שלעתים מתחרה עם יורופקאר במחירים הזולים. תוכלו למצוא רכבים החל מ-58 אירו ליום.
 • אוויס חברה בינלאומית עם פריסה בכל הולנד המציעה דילים שווים וזולים מדי פעם. מציעה רכבים החל מ-65 אירו ליום.
 • הרץ חברה עם פריסה בכל הולנד, עם מחירים בינוניים, המתחילים ב-86 אירו ליום.
 • ת’ריפטי – בין החברות היקרות יותר בעלות פריסה בכל הולנד. המחרים מתחילים ב-98 אירו ליום.
 • סיקסט – בין החברות היקרות יותר עם פריסה בכל הולנד. רכב יעלה החל מ-126 אירו ליום.

טיפים חשובים למשכירים רכב בהולנד

 • ברחבי הולנד ישנן שתי מנהרות המוגדרות כבישי אגרה ועל במעבר בהן צריך לשלם – הקילטאנל (2 אירו) ו-ווסטרשכלדטאנל (5 אירו/ 7.45 אירו לבעלי רכב גדול).
 • חובה לבדוק היטב כל רכב ששוכרים, לצלם ולהודיע לחברה על כל שריטה קטנה או בעיה שהיתה בו בשעת ההשכרה על מנת שלא יחייבו אתכם על כך בסיום זמן ההשכרה.
 • צריך כמובן שיהיה לכם רישיון נהיגה בתוקף. חלק מהחברות יבקשו מכם רישיון נהיגה בינלאומי, אך לא כל החברות מקפידות על כך, ולפעמים רישיון ישראלי מספיק. מומלץ לבדוק ישירות מול החברה ממנה אתם שוכרים את הרכב כדי שלא תהיו מופתעים.
 • בהולנד הנהגים מאוד אדיבים ולא צופרים, ובאופן כללי הנהיגה בכבישים רגועה מאוד. סעו לאט ובסבלנות וכבדו את חוקי התנועה. 

 

נהיגה הולנדית טיפוסית על הכבישים המעולים של הולנד

הולנד מרושתת בתחבורה ציבורית מעולה שמגיעה כמעט לכל חלקי המדינה, אולם יש מקרים שבהם תרצו לטייל עם ציוד רב או להגיע למקומות אליהם אין שירות תחבורה ציבורית, ובהם בהחלט שווה לשכור רכב.

היתרון הגדול ביותר ברכב שכור הוא כמובן הגמישות והאפשרות להנייד באופן עצמאי, לאן שבא לכם ומתי שבא לכם. אם זה סוג הטיול שאתם רוצים, כנראה שרכב שכור הוא הפתרון עבורכם.

לפני שאתם עולים על הכביש רצוי להכיר את חוקי התנועה המקומיים, הגבלות המהירות, תרבות הנהיגה ועוד. תוכלו למצוא באתר שלנו את כל מה שצריך לקראת השכרת רכב בהולנד.

זה כמובן תלוי בסוג הרכב ובמשך הזמן שתרצו לשכור אותו. ככל שהרכב גדול יותר כך הוא יהיה יקר יותר, וככל שתשכרו ליותר זמן כך המחיר ליום יירד. באתר תמצאו פירוט מחירים והצעות משתלמות להשכרה רכב בהולנד.

פשוט מדריכים

כל מה שרציתם לדעת על הולנד

מדריכים נוספים על הולנד

18 לפברואר, 2021
כל (אבל באמת כל) מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם תופסים ראש באמסטרדם, ולא רק מקנאביס
12 לפברואר, 2021
אתם מוזמנים לסיור בין טחנות הרוח השוות ביקור בהולנד, אחד מהאייקונים שהכי מזוהים עם ארצות השפלה
15 לספטמבר, 2020
בהולנד יש מאות ימי גשם בשנה, ומזג אוויר קריר באופן כללי. מהו הזמן הכי טוב להגיע להולנד ומה צפוי לכם שם מבחינת מזג האוויר?

מדריכים נוספים בנושא

3 לינואר, 2020
טראם, אוטובוסים, מטרו, מעבורות ואופניים – כל אמצעי התחבורה הציבורית באמסטרדם והסבר על השימוש בהם
21 לינואר, 2020
המדריך השלם להתניידות ברכבת באחת המדינות עם מערך הרכבות הנוח והיעיל ביותר בעולם
30 לדצמבר, 2019
כל האפשרויות לזוז ממקום למקום בהולנד באמצעות תחבורה ציבורית וגם רכב פרטי

וזהה ממש לא הכל...