השכרת רכב בהולנד

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב google
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
השכרת רכב בהולנד
השכרת רכב בהולנד

הולנד, בדומה לארצות אירופאיות רבות, מרושתת בתחבורה ציבורית נוחה, קלה וזולה המגיעה לכל הערים הגדולות ולכמעט כל העיירות הקטנות. משתלם מאוד להיעזר רק בתחבורה הציבורית בהולנד, בין אם באוטובוסים או במערך הרכבות המתקדם

מתי מומלץ לשכור רכב אם כך? אם אתם מתכננים טיול למקומות נידחים יותר בהולנד, כפרים או עיירות קטנות, ומחפשים לראות את הפינות שהתחבורה הציבורית לא מגיעה אליהן, או אם אתם מעוניינים בטיול שכולל בתוכו מלבד הולנד עוד ארצות נוספות (על אף שגם לארצות הסובבות את הולנד, גרמניה ובלגיה, יש מערכת תחבורה ציבורית נפלאה). הביטוח של רוב חברות השכרת הרכב מכסה את כל מדינות האיחוד האירופאי ולכן תוכלו לעבור בין מדינות עם הרכב ששכרתם.

אם החלטתם שתרצו לשכור רכב ולהיות בנוחות מקסימלית, עומדות בפניכם לא מעט אפשרויות להשכרת רכב במחירים אטרקטיביים במקומות רבים בהולנד. לגבי השכרת רכב באזור אמסטרדם ניתן לקרוא בנפרד על השכרת רכב באמסטרדם.

השכרת רכב בשאר הערים הולנד יכולה להתבצע מכל עיר גדולה (רוטרדם, איינדהובן, האג, כרונינגן, אוטרכט ועוד) ואפילו בעיירות קטנות יחסית תוכלו למצוא חברות המציעות השכרת רכב (כמו ליידן, גילדנוויק, ביסד, רוסנדאל, ליווארדאן, אסן ועוד). תוכלו להשתמש בחברות השכרת הרכב הפועלות בנמלי התעופה הבינלאומיים והמקומיים (כמו באיינדהובן, רוטרדם, כרונינגן ועוד), או להשתמש בחברות הרכב הנמצאות במרכזי הערים בהן תרצו להשכיר את הרכב. בנמלי התעופה יש יותר מבחר של כלי רכב, לכן משתלם יותר לשכור רכב משם.

בהולנד רוב רכבי ההשכרה הם עם גיר ידני. תוכלו למצוא גם רכבים אוטומטיים אך במחיר גבוה בהרבה, כך שאם אתם מתכננים לשכור רכב ולא נהגתם כבר הרבה זמן על רכב עם גיר ידני, מומלץ להשתפשף בזה קצת לפני הטיסה.

מחירי הרכב משתנים בהתאם לגודל הרכב (גדול יותר = יקר יותר), בהתאם לזמן ההשכרה (ככל שתשכרו ליותר זמן, כך ירד המחיר היומי), ובהתאם לעונות התיירות (בזמני החגים ובקיץ כאשר יש תיירים רבים בהולנד מחירי ההשכרה יעלו). 

חברות המציעות השכרת רכב בהולנד:

 • גולדקאר החברה בה יש בדרך כלל את הדילים הטובים ביותר, אך היא לא נמצאת בכל הולנד, אלא רק בערים הגדולות. תוכלו למצוא כלי רכב החל מ-28 אירו ליום.
 • גרין מושן גם היא מציעה דילים זולים ביותר, אך נמצאת רק בערים המרכזיות של הולנד. תוכלו למצוא רכב החל מ-35 אירו ליום.
 • יורופקאר חברה עם פריסה בכל הולנד, כולל בעיירות קטנות, בה יש דילים משלתמים לטווח ארוך. תוכלו למצוא דילים החל מ-45 אירו ליום.
 • דולר – חברה עם פריסה רק בערים הגדולות של הולנד המציעה דילים במחירים סבירים. תוכלו למצוא עסקאות החל מ-56 אירו ליום.
 • באדג’ט החברה בעלת פריסה בכל הולנד, שלעתים מתחרה עם יורופקאר במחירים הזולים. תוכלו למצוא רכבים החל מ-58 אירו ליום.
 • אוויס חברה בינלאומית עם פריסה בכל הולנד המציעה דילים שווים וזולים מדי פעם. מציעה רכבים החל מ-65 אירו ליום.
 • הרץ חברה עם פריסה בכל הולנד, עם מחירים בינוניים, המתחילים ב-86 אירו ליום.
 • ת’ריפטי – בין החברות היקרות יותר בעלות פריסה בכל הולנד. המחרים מתחילים ב-98 אירו ליום.
 • סיקסט – בין החברות היקרות יותר עם פריסה בכל הולנד. רכב יעלה החל מ-126 אירו ליום.

טיפים חשובים למשכירי רכב בהולנד:

 • ברחבי הולנד ישנן שתי מנהרות המוגדרות כבישי אגרה ועל במעבר בהן צריך לשלם – הקילטאנל (2 אירו) ו-ווסטרשכלדטאנל (5 אירו/ 7.45 אירו לבעלי רכב גדול).
 • חובה לבדוק היטב כל רכב ששוכרים, לצלם ולהודיע לחברה על כל שריטה קטנה או בעיה שהיתה בו בשעת ההשכרה על מנת שלא יחייבו אתכם על כך בסיום זמן ההשכרה.
 • צריך כמובן שיהיה לכם רישיון נהיגה בתוקף. חלק מהחברות יבקשו מכם רישיון נהיגה בינלאומי, אך לא כל החברות מקפידות על כך, ולפעמים רישיון ישראלי מספיק. מומלץ לבדוק ישירות מול החברה ממנה תשכירו כדי שלא תהיו מופתעים.
 • בהולנד הנהגים מאוד אדיבים ולא צופרים, ובאופן כללי הנהיגה בכבישים רגועה מאוד. סעו לאט ובסבלנות וכבדו את חוקי התנועה. 
פשוט מדריכים

כל מה שרציתם לדעת על הולנד