5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

טיסות לאלקמאר

לפניכם מנוע חיפוש הטיסות הגדול והמקיף בעולם מישראל (או מכל יעד אחר) לאלקמאר, דרכו תקבלו את ההצעה המשתלמת ביותר לטיסות בזמנים נוחים ובמחיר משתלם! הזינו תאריך יציאה ותאריך חזרה והזמינו את הטיסה המועדפת עליכם עכשיו:

הכי פשוט, הכי זול, הכי משתלם - מזמינים טיסה עכשיו:

העיירה הציורית המקסימה, אלקמאר, מהווה מוקד משיכה של משפחות ישראליות רבות, אך לא רק. בכל שנה מגיעים אליה תיירים מכל העולם ובני כל הגילאים, המשלבים אותה לעיתים במסגרת טיול מקיף יותר בהולנד עצמה. היא נמצאת במרחק של נסיעה קצרה יחסית (45 דקות בלבד) מאמסטרדם הגדולה והיא מופיעה ברשימת הערים המתוירות ביותר של הולנד. שוק הגבינות המפורסם של אלקמאר, שמתקיים בה עוד מאז המאה ה-17, הוא רק חלק מהקסם שלה ובהיותה שומרת בהצלחה על צביון מסורתי מקומי, נהנים המבקרים בה מקסם שקשה להתעלם ממנו. המבנים העתיקים שבה, הבתים הצבעוניים שמעטרים אותה, הגשרים שמעל תעלות המים והקצב האחר, הופכים את אלקמאר ליעד שאסור לפספס. אם אתם מחפשים טיסות לאלקמאר תגלו מגוון של אפשרויות. טיסות לאמסטרדם, במקרה הזה, תספקנה לכם את המענה המתאים, טיסות סדירות לאורך כל השנה ובמחירים נוחים. טיסות המופעלות על ידי חברות תעופה זרות ומקומיות. 

alkmaar flights

טיסות לאלקמאר וחברות תעופה

טיסות לאמסטרדם הן הפתרון לאלה, המעוניינים לבקר באלקמאר, והדרך הנוחה והמהירה להגיע אליה. אמסטרדם נמצאת במרחק של פחות מ-50 ק"מ מהעיר ומי שבוחר לנחות בשדה התעופה סכיפהול, שנמצא בסמוך אליה, יוכל לשלב גם עצירה באלקמאר. טיסה ישירה לאמסטרדם אורכת כ-5 שעות ו-15 דקות לערך, תלוי בחברת התעופה. יש לא מעט חברות תעופה, שמוציאות טיסות מישראל להולנד, לרבות אל-על הישראלית. KLM ההולנדית, סוויס השוויצרית וכן חברות התעופה הזרות האחרות, כמו איזי ג'ט וטראנסאביה מציעות אף הן טיסות לאמסטרדם, שבחלקן ישירות ובחלקן עם עצירות ביניים ביעדים שונים בדרך. שדה תעופה נוסף, אפשרי גם הוא לנחיתה, הוא שדה התעופה של רוטרדם – The Hague Airport, שנמצא במרחק של כ-78 ק"מ מאלקמאר. מחוץ להולנד ישנם שדות תעופה, אחרים, המהווים חלופה טובה למי שרוצה להגיע לאלקמאר, כמו אלה שבבריסל ובדיסלדורף. 

מתי כדאי לטוס?

אחת האטרקציות, ואולי ה-אחת, של אלקמאר היא שוק הגבינות שלה, חלק ממסורת עתיקת יומין, כאמור. השוק הזה מתקיים בכל שנה בין ה-29 במרץ ל-27 בספטמבר, בין השעות 10 בבוקר ועד 13 בצהריים, במרכז העיירה ומהווה מוקד משיכה לתיירים רבים. בתקופה זו מגיעים אל אלקמאר לא מעט מבקרים, כאשר מרביתם נשארים בה מספר שעות ולאחר מכן חוזרים לאמסטרדם או ממשיכים אל יעדים אחרים, ואילו יש גם את המטיילים האחרים, שבוחרים להישאר ללון בה כמה ימים. 

שיא עונת התיירות באלקמאר, ובהולנד בכלל, היא בין יוני לאוגוסט, אז מזג האוויר בה חמים ונעים. מומלץ מאד, אם מתכננים ביקור בה בחודשים אלה, לדאוג להזמין כרטיס טיסה מראש וגם מקומות לינה ובייחוד אם רוצים להישאר ללון באמסטרדם הגדולה. מכיוון שאלקמאר קטנה יחסית, למי שרוצה לנצל את ההזדמנות ולשהות בה מספר ימים, כדאי להזמין מקום לינה מראש, הן בשל הביקוש הרב והן בשל ההיצע המועט בעיירה. מעבר לכך, עונות הביניים, האביב והסתיו, הן עונות נהדרות לביקור, אם כי יש לקחת בחשבון קרירות לעיתים וגם גשם קל. ישנם פחות תיירים בעיירה והמחירים נוחים הרבה יותר. 

שדה התעופה של אלקמאר

סכיפהול, שצמוד לאמסטרדם, משרת את המבקרים באלקמאר והוא שדה התעופה הראשי והגדול של הולנד. נוחתות בו המוני טיסות לאורך כל השנה, לרבות טיסות העושות אל דרכן אליו מישראל. זהו גם שדה התעופה הקרוב ביותר אל אלקמאר, מבין רשימת שדות התעופה האחרים ולכן מהווה פתרון מתאים למי שרוצה לבקר בה. 

דרכי הגעה נוספות

לאחר הנחיתה באמסטרדם, בשדה התעופה סכיפהול, מוצעות לכל מי שרוצה להמשיך לאלקמאר, מספר אפשרויות של תחבורה. רכבת, שיוצאת מאמסטרדם מגיעה אל אלקמאר בתוך פחות מ-40 דקות נסיעה, מה שהופך את המסע איתה למהיר ונוח במיוחד. אפשרות אחרת היא אוטובוס לילה, שנסיעה בו היא גם הזולה ביותר והיא נמשכת כ-50 דקות לערך. ניתן לעלות על מונית או להמשיך ברכב שכור שאותו אוספים בשדה התעופה. שתי האפשרויות האלו הן המהירות ביותר ואתן ניתן להגיע אל אלקמאר בתוך כחצי שעה לרוב. למי שרכבת היא אפשרות ריאלית עבורו, מוצע קו ישיר שיוצא מהתחנה המרכזית של אמסטרדם בכל כחצי שעה. החלופה לכך היא קו לא ישיר עם עצירות ביניים בדרך, שיוצא 4 פעמים במהלך השבוע.