5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

השכרת רכב בהאג

האג, המכונה גם "בירת דרום הולנד", איננה, אמנם, פופולרית כמו אמסטרדם התוססת והצבעונית, אך גם לה יש לא מעט מה להציע ובשנים האחרונות יותר ויותר תיירים דואגים לשלבה בביקורם במדינה. זוהי עיר גדולה, עיר עם פתרונות תחבורה נוחים ויעילים וכמובן שפע של אתרים מעניינים, שפזורים באזורים שונים שלה. השכרת רכב בהאג יכולה להיות פתרון נהדר לכל המטיילים, שרוצים להגיע ממנה אל יעדים אחרים (בהולנד או מחוצה לה) או ליהנות מטיול עצמאי ומקיף הרבה יותר מבלי להיות תלויים בדבר. יש לא מעט חברות השכרת רכבים שמציעות רכבים למגיעים להאג, חברות בינלאומיות מוכרות וגם חברות מקומיות.  the hague car rental

חיבור האג עם ערים אחרות

המגיעים להולנד נוחתים בדרך כלל באמסטרדם, בשדה התעופה סכיפהול, ממנו ניתן לצאת לכיוון האג דרך כבישי האגרה: A4 ו-A44. לאחר שאוספים את הרכב השכור בשדה התעופה, עולים על אחד מכבישים אלה וממשיכים בנסיעה כל הדרך עד להאג, שנמצאת במרחק של שעה נסיעה. האג גם מקושרת באמצעות כבישי אגרה אחרים לערים נוספות בהולנד, מה שמקל מאד על הנסיעה בין הערים והופך את הטיול לזורם ונעים. למשל, כביש האגרה A12 מחבר את האג עם אוטרכט (Utrecht), שאף היא נמצאת במרחק של שעה נסיעה מהאג וכביש A13 מחבר את האג עם רוטרדם (Rotterdam), שנמצאת במרחק נסיעה קצר יותר – כחצי שעה בלבד מהאג. למרות שמדובר בכבישים בינעירוניים מהירים מאד, יש לזכור כי הכניסה אל הערים, הן להאג והן לכל הערים האחרות של הולנד, עשויה להיות עמוסה, ובייחוד בשעות הבוקר, אז מקומיים רבים יוצאים אל מקומות העבודה. כדאי לתכנן את הנסיעה בהתאם ולקחת נקודות אלו בחשבון אם רוצים לצאת מהאג / להגיע אליה ברכב שכור במהלך הטיול. 

הזמנה מראש

שיא עונת התיירות בהאג, כמו גם בערים אחרות בהולנד, הוא בין החודשים יוני לאוגוסט וגם בסמוך לחג המולד והשנה האזרחית החדשה. בתקופות אלו נוהרים אל העיר לא מעט מבקרים (בייחוד בחודשי הקיץ החמימים) מה שעשוי לגרום לעיתים לעומסים כבדים, אך גם לביקוש גבוה מאד לרכבים שכורים. ולכן, אם אתם מתכננים להגיע להאג בחודשים הללו, מומלץ לכם לשריין לעצמכם רכב שכור מראש ובמקביל גם לחפש דילים, מבצעים או הנחות מיוחדות. חברות השכרת הרכבים הגדולות והמוכרות מחזיקות ברשותן אתרי אינטרנט יעילים ונוחים להתמצאות וישנם גם לא מעט מנועי חיפוש שעוזרים בהשוואת מחירים ובאיתור הדילים המשתלמים. 

חנייה בעיר

האג היא עיר גדולה עם מספר רב של תושבים וגם עם לא מעט מבקרים, שבחלקם מגיעים אליה עם רכבם השכור. באזורים רבים בעיר צריך לשלם אגרה עבור חניה ברחוב, עם זאת, לפעמים קל הרבה יותר וגם זול יותר לחנות באחד מהחניונים של האג ולא על הרחוב עצמו. אם אתם מגיעים למרכז העיר, האפשרות הטובה ביותר עבורכם היא לחנות באחד מתוך 20 החניונים הרב קומתיים או התת-קרקעיים המספקים כ-6,500 מקומות חניה. מערכת שלטי מידע אלקטרונית תנחה אתכם כבר עם כניסתכם אל החניון אל מקום החניה הזמין הקרוב ביותר ותאפשר לכם ניווט מהיר ופשוט. בנוסף, תמצאו גם מתקני (P+R (Park and Ride שפזורים באזורים שונים שלה. הם מומלצים מאד למי שלא רוצה להיכנס עם רכבו לתוך העיר, לעמוד בפקקים ולבזבז זמן יקר בחיפוש אחר מקומות חניה פנויים. באותם מקומות ישנה תחבורה ציבורית זמינה לנהגים, שעליה הם יכולים לעלות כדי להגיע אל מרכז העיר (קיים בערים נוספות בהולנד).  התשלום עבור חנייה "על הרחוב" נעשה באמצעות מדי חניה ייעודיים. מי שלא דואג לבצע אותו מראש עשוי לקבל קנס בגובה של 64.5 אירו, וזאת בנוסף לדמי החניה לכל שעת חניה. את התשלום עבור החנייה ניתן לעשות באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי (מכניסים למד החנייה את הפרטים הרלוונטיים), באמצעות הטלפון או אונליין, באינטרנט. תושבי העיר זכאים לחניה חינמית באזור מגוריהם. אם אתם מגיעים אל העיר ומתארחים אצל המקומיים, בדקו זאת מראש ונצלו את האפשרות הזו. משם תוכלו להגיע אל מרכז העיר באמצעות התחבורה הציבורית. 

חניה מחוץ לעיר

למגיעים להאג מוצעת אפשרות מצוינת, אם רוצים להישאר בקרבתה, אך במקביל ליהנות מעצמאות מלאה. חניוני (P+R (Park & Ride, כאמור, נפוצים מאד ברחבי הולנד והם מאפשרים לכל מי שמגיע אל הערים הגדולות עם רכב, לחנות אותו מחוץ לאזור המרכזי, התוסס והעמוס ולהגיע באמצעות תחבורה ציבורית, שמחכה לו שם, אל האזור המרכזי יותר של העיר. הדבר נכון גם לעיר האג והוא פתרון מושלם למגיעים אליה עם רכב שכור, ובייחוד לאלה שמתכננים לשהות בה זמן קצר. חניון כזה נמצא מחוץ להאג, על כביש Laan van Hoornwijck ואפשר להגיע אליו באמצעות הכבישים המהירים A4 (יציאה 9) או A13 (יציאה 7). תוכלו לחנות את הרכב השכור שלכם בחניון ולעלות בו על שאטל מיוחד, שייקח אתכם אל העיר עצמה. כך תיחסך מכם הנסיעה אל תוך העיר, וכן חיפוש מאתגר אחר מקום חניה פנוי.