5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

טיסות להולנד

הולנד היא מדינה קטנטנה (בערך בגודל יש ישראל), ובה שלושה נמלי תעופה בינלאומיים: אמסטרדם, רוטרדם ואיינדהובן. שני נמלי התעופה בישראל (נתב"ג ונמל התעופה ואילן רמון) מוציאים טיסות להולנד באופן סדיר. על טיסות לאמסטרדם תוכלו לקרוא באופן ספציפי בכתבה על טיסות לאמסטרדם. כאן נפרט על טיסות להולנד המגיעות לנמלי התעופה של רוטרדם ואיינדהובן.

רוטרדם נמצאת במערב הולנד, כשעה נסיעה דרומה מאמסטרדם. איינדהובן נמצאת בדרום מזרח הולנד, כשעה וחצי נסיעה דרומה מאמסטרדם. משום שהולנד מאוד קטנה, והתחבורה הציבורית בה עובדת בצורה נהדרת, שתי האופציות האלה מתאימות עבור מי שרוצה לראות מקומות אחרים בהולנד, למי שמעוניין להמשיך לגרמניה או בלגיה (שני נמלי התעופה נמצאים קרוב יותר לגבול), או למי שמוצא דיל טוב יותר אליהן בזמן שהמחירים בעונות התיירות להולנד מרקיעי שחקים. פשוט מאוד להגיע מרוטרדם ואיינדהובן לאמסטרדם, ולעיתים הן יכולות להוות תחליף זול ומשתלם.

כל המחירים כאן הם ממוצע של טיסות הלוך חזור, והם יכולים להשתנות בכל עת.

טיסות להולנד
טיסות להולנד

טיסות מנתב"ג

רוטרדם

לא קיימות טיסות ישירות מנתב"ג לרוטרדם, אך ניתן למצוא טיסות עם עצירה אחת או שתיים. חברות הלואו קוסט העובדות בקו שבין נתב"ג לרוטרדם הן פגסוס העוצרת באיסטנבול, לאודהמושן העוצרת בוינה, וויז אייר העוצרת בלונדון או וינה, אייר ליז'ור העוצרת בוינה, טראנסאביה העוצרת בוינה, ראיין אייר העוצרת ברומא, ואיזיג'ט העוצרת בלונדון.

בחודשים  ינואר עד יולי טיסות הלואו קוסט לרוטרדם יעלו בסביבות ה-250$ (עם תיק נשיאה בלבד). מי שרוצה להוסיף גם מזוודה יצטרך להוסיף בסביבות ה-50$. במרץ ומאי יש לעיתים ירידה במחירים ותוכלו למצוא טיסות ב-180$. מיולי ועד אוקטובר מחירי הטיסות לאמסטרדם עולים באאופן טבעי משום העלייה בביקוש של חודשי הקיץ – הזמן המועדף על תיירים להגיע להולנד – ובשל החופש הגדול והחגים בישראל. מחירי הטיסות בחודשים אלו נעים סביב ממוצע של 360$ (עם תיק נשיאה בלבד), כאשר באוגוסט המחירים הם היקרים ביותר.

בחודשים נובמבר ודצמבר המחירים יורדים שוב, כיוון שקר מאוד באמסטרדם וזהו אינו זמן נופש נפוץ במיוחד, והם חוזרים לעמוד על סביבות ה-250$. טיסות סדירות מנתב"ג לרוטרדם מתבצעות רק על ידי חברת בריטיש אירווייז עם עצירה בלונדון. בחודשים ינואר עד מרץ ממוצע מחיר הטיסות הוא 710$ (כולל מזוודה). באפריל ישנה עליה בגלל החגים וממוצע הטיסות עולה ל-790$ ובמאי ישנה קפיצה מהותית לממוצע של 1,200$. ביוני המחיר שוב יורד ל-730$, ובחודשי הקיץ של יולי עד ספטמבר המחירים עולים בהרבה לממוצע של 1,200$, כאשר יולי הוא החודש היקר ביותר לטוס בו. מאוקטובר עד דצמבר ישנה ירידה שוב במחירי הטיסות והן יעלו בממוצע 780$.

איינדהובן

לאיינדהובן תוכלו למצוא טיסות לואו קוסט ישירות עם חברת טראנסביה, וטיסות עם עצירה אחת או שתיים עם חברות וויז העוצרת בערים שונות באירופה (בודפשט, סופיה, וינה וכו'), ראיין אייר העוצרת בורשה, פגסוס העוצרת באיסטנבול ולאודהמושן העוצרת בוינה. טיסות הלואו קוסט הישירות ובעלות העצירה הינן כמעט באותו מחיר.

בחודשים ינואר ופברואר ממוצע הטיסות הוא 120$, ובמרץ ואפריל כבר מתחילה להיות עליה במחירים בשל החגים ומזג האוויר הנעים ומחיר הטיסות הוא 170$ בממוצע. ממאי ועוד יוני מחירי הטיסות ממשיכים לעלות לממוצע של 220$, ביולי קופצים לממוצע של 280$ ובאוגוסט מגיעים לשיא עם ממוצע של 330$. בספטמבר ישנה ירידה חדה ל-120$ בממוצע שממשיכה עד דצמבר. כל הטיסות אינן כוללות מזוודה.

החברה היחידה שמוציאה טיסות סדירות בין נתב"ג לאיינדהובן היא KLM העוצרת באמסטרדם. בינואר ופברואר המחיר הממוצע לטיסות הוא 240$, במרץ הוא עולה ל-370$, כאשר באפריל יש קפיצה חדה במחירי הטיסות ל-500$ בממוצע. במאי מחירי הטיסות יורדים שוב לאזור ה-380$ וביוני יולי מתחילים לעלות שוב ל-430$, כאשר באוגוסט מגיעים לשיא היוקר בממוצע של 540$. מספטמבר ועד דצמבר ישנה ירידה הדרגתית במחירים בממוצע של 340$ שיורד בסוף השנה ל-250$ בממוצע. המחירים לא כוללים מזוודה.

טיסות מנמל התעופה אילן רמון

רוטרדם

מנמל התעופה אילן רמון אין טיסות ישירות או עם עצירה אחת לרוטרדם. כל הטיסות הן עם שתי עצירות ומעלה. יש חברות לואו קוסט רבות כמו ראיין אייר איתה תוכלו לעצור בערים שונות באירופה (כמו ורשה, ברטיסלבה ועוד), וויז אייר העוצרת בערים שונות באירופה (כמו וינה, בוקרשט ועוד), חברות כמו טראנסביה העוצרת בליסבון, או ארקיע העוצרת בנתב"ג. מכל הערים האלה תוכלו להמשיך בחברות שונות לרוטרדם.

מחירי הטיסות משתנים ונעים בטווח רחב מאוד, כאשר הזולים ביותר הם בחודשים ינואר ועד מרץ. המחירים עולה במעט בחודשי אפריל עד יוני, מגיעים לשיא בחודשים יולי ואוגוסט ומספטמבר המחירים יורדים שוב עד דצמבר. כל המחירים אינם כוללים מזוודה והם יכולים לנוע מ-170$ ועד 690$ בהתאם לטיסות ההמשך שתבחרו. אין טיסות סדירות בין נמל התעופה אילן רמון לרוטרדם.

איינדהובן

מנמל התעופה אילן רמון אין טיסות ישירות לאיינדהובן, אך ישנן טיסות עם עצירה אחת מחודשים ינואר עד פברואר עם חברות כמו ראיין אייר העוצרת בערים שונות באירופה (כמו ורשה, ברטיסלבה ועוד) ו-וויז העוצרת בערים שונות באירופה (כמו וינה, בוקרשט ועוד). ממוצע מחיר הטיסות הוא 100$. מחודשים אפריל ועד דצמבר ישנן טיסות עם שתיים או שלוש עצירות, כך שבדומה לטיסות לרוטרדם תוכלו להיעזר בחברות שונות כמו וויז, ראיין אייר, טראנסביה העוצרת בפראג וארקיע העוצרת בנתב"ג. מחירי הטיסות נעים בין 300$ ועד 510$ בהתאם לטיסות ההמשך שתבחרו, כאשר באפריל ועד יוני הן בחלק הזול יותר של הסקאלה, ביולי אוגוסט מטפסות למקסימום, ומספטמבר עד דצמבר יורדים שוב למחירים זולים.

אמסטרדם היא עיר הבירה והעיר המרכזית של הולנד, ולכן רוב הטיסות מגיעות אליה, אולם יש גם טיסות שנוחתות ברוטרדם ובאיינדהובן. תוכלו למצוא בכתבה פריוט לגבי תדירות הטיסות והמחירים.

מבחינת המחיר, מובן שבחודשי החורף (למעט סוף השנה האזרחית וחג המולד) מחירי הטיסות הם הזולים ביותר, אולם מזג האוויר עלול שלא לאפשר לכם לעשות את כל מה שרציתם ויש לקחת זאת בחשבון.

מחירי הטיסות להולנד משתנים כמובן בהתאם לעונה ולביקוש, וגם למשך הטיסה (ישירה או עם טיסת המשך). ניתן למצוא טיסות ישירות להולנד במחיר ממוצע של 300–400 דולר ברוב ימות השנה. 

חברות לואו קוסט רבות מוציאות טיסות ישירות, או עם טיסת המשך, להולנד מישראל, ואפשר למצוא טיסות עם החברות האלה במחירים זולים במיוחד. יש לשים לב לאותיות הקטנות ולהבין בדיוק מה הטיסה כוללת. 

וזה ממש לא הכל...