5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

טיסות לברדה

לפניכם מנוע חיפוש הטיסות הגדול והמקיף בעולם מישראל (או מכל יעד אחר) לברדה, דרכו תקבלו את ההצעה המשתלמת ביותר לטיסות בזמנים נוחים ובמחיר משתלם! הזינו תאריך יציאה ותאריך חזרה והזמינו את הטיסה המועדפת עליכם עכשיו:

הכי פשוט, הכי זול, הכי משתלם - מזמינים טיסה עכשיו:

העיר ברדה, שבדרום הולנד, היא עיר עם היסטוריה עשירה בת כמה מאות שנים. סיפורה של העיר מתחיל עוד במאה ה-11 וממשיך לאורך תקופה ארוכה, בהן חוותה העיר התפתחויות ושינויים שונים. בהיותה סמוכה לגבול עם בלגיה, מושכת אליה ברדה לא מעט מטיילים, המעוניינים לשלב ביקור בשתי המדינות וליהנות מחופשה חווייתית מקסימה. ברדה אמנם פחות מתוירת בהשוואה לערים אחרות בהולנד, ובייחוד בהשוואה לאמסטרדם, אך זה הוא חלק מהקסם שלה והעובדה שהיא יעד מומלץ לשהות קצרה או ארוכה. טיסות לברדה יוצאת באופן תדיר מישראל, חלקן ישירות לשדות תעופה סמוכים אליה וחלקן עם עצירות ביניים במדינות אחרות, בדרך. 

breda flights

טיסות לברדה וחברות תעופה

מי שמחפש טיסות לברדה יגלה מגוון רחב של אפשרויות. יש אמנם שדה תעופה בינלאומי בברדה, אך נכון להיום למעוניינים לבקר בה מוצעות טיסות לשדות תעופה אחרים, קרובים ולא טיסות, הנוחתות בשדה התעופה של ברדה עצמו. שדה התעופה הקרוב ביותר לברדה הוא זה של איינדהובן (במרחק של 45 ק"מ בלבד ממנה), כאשר ברשימת שדות התעופה האחרים שגם בהם ניתן לנחות אם רוצים לבקר בה אפשר למצוא את שדה התעופה סכיפהול, שנמצא בסמוך לאמסטרדם, את שדה התעופה של בריסל וזה של רוטרדם. חברות התעופה שמציעות טיסות ליעדים אלה הן אל-על הישראלית וכן החברות הזרות KLM, וויז אייר, טראנסאביה ועוד. טווח מחירי הטיסות הוא רחב והוא נקבע בהתאם ליעד שבו נוחתים, המועד בשנה שבו מזמינים את הטיסה וגם המושב שאותו מקבלים. באופן כללי המחירים נעים בין 222 ל-600 דולר אמריקאי (ייתכנו מחירים גבוהים יותר). 

מתי כדאי לטוס?

בברדה אפשר לבקר לאורך כל השנה ולכל עונה יש את הקסם שלה. כאשר מתכננים ביקור בה מומלץ מאד לקחת בחשבון את עניין מזג האוויר ואת האירועים השונים, שנערכים בה. באשר למזג האוויר – מדובר במזג אוויר אירופאי טיפוסי. שיא החום הוא בין החודשים יוני עד אוגוסט, אז גם מגיעים אליה לא מעט מבקרים בהשוואה לחודשים אחרים, ואילו התקופה הקרה ביותר בה היא בשיאו של החורף, בין דצמבר לפברואר. יחד עם זאת, במהלך דצמבר יש בה לא מעט מה לראות, שכן אז מתקיימים בה שווקי חג המולד הססגוניים, מסורת של שנים.

בכל הקשור לאירועים בברדה, גם הם פרמטר שכדאי לקחת בחשבון במסגרת תכנון הביקור בה. בכל אוגוסט מתקיים בעיר פסטיבל בלונים פורחים, פסטיבל שנמשך כשלושה ימים. זהו אירוע מסורתי בן לא מעט שנים, שמושך אליו המונים. במסגרתו נערך הפנינג משגע, וזאת כמובן לצד הפרחת בלוני אוויר ענקיים גבוה, לשמים, בלונים בעיצובים שונים. אירוע חשוב נוסף בעיר, שמצדיק גם הוא התייחסות, הוא פסטיבל הג'ז של ברדה. זוהי חגיגה מקסימה של צלילים, קולות וצבעים, חגיגה שנמשכת כארבעה ימים במהלך חודש מאי. אל הפסטיבל מגיעים מיטב היוצרים מכל העולם וכמובן מטיילים, המנצלים זאת לביקור בעיר. 

שדה התעופה של ברדה

שדה התעופה של ברדה הוא שדה תעופה בינלאומי קטן ופחות עסוק ועמוס בהשוואה לאחרים. טיסות לברדה מישראל אינן נוחתות בו בשלב זה ומי שרוצה להגיע אליה יצטרך לעלות על טיסות לשדות תעופה אחרים במדינה, כמו אלה שברוטרדם, איינדהובן או אמסטרדם. שדה התעופה של איינדהובן הוא גם הקרוב ביותר לברדה, כאמור, אך זה של אמסטרדם, סכיפהול, הוא הנגיש יותר בכל הקשור למספר הטיסות היוצאות אליו במהלך השנה. מדובר בכמות מכובדת של טיסות, ובכל עונה, שמפעילות חברות תעופה רבות. מי שנוחת בסכיפהול יוכל להיעזר בפתרונות תחבורה שונים כדי להגיע לברדה או, כחלופה, לבחור לנחות בשדה התעופה שקרוב אליה יותר, זה שבאיינדהובן. 

דרכי הגעה נוספות

אפשר להגיע לברדה משדות התעופה השונים שבהם נוחתים באמצעות מגוון של פתרונות תחבורה. הפתרון הראשון הוא רכב שכור. בפתרון הזה בוחרים לא מעט מטיילים, שכן הוא מאפשרת עצמאות מלאה. הוא גם רלוונטי למי שרוצה לבקר ביעדים נוספים ברחבי הולנד וברחבי מדינות שכנות לה וליהנות מטיול מקיף ומעמיק יותר. אפשרויות אחרות הן רכבות, למשל, שמקשרות את שדה התעופה עם הערים במדינה וכמובן אוטובוסים. גם מוניות יכולות לסייע והסעות פרטיות. מומלץ מאד אם נוחתים באחד משדות התעופה בשעות החשיכה, להישאר ללון בעיר הסמוכה ולהמשיך לברדה ביום למחרת. אפשרות אחרת היא לנצל את ההזדמנות לביקור באותה העיר הקרובה לשדה התעופה (אמסטרדם, למשל) ורק לאחר כמה ימים להמשיך הלאה, אל היעד הבא. לא משנה באיזו אפשרות הגעה בוחרים, כדאי מאד לתכנן את הטיול בהתאם לאופי החופשה שבו מעוניינים וגם ללוחות הזמנים ולמועד בשנה. שיא עונת התיירות בהולנד הוא בחודשים יוני עד אוגוסט. בחודשים אלה נוהרים אל המדינה לא מעט משפחות עם ילדים ומבקרים מכל הגילאים. הכבישים עמוסים יותר, האטרקציות עמוסות יותר וגם לא פשוט למצוא טיסות בדקה התשעים. התארגנות נכונה והערכות לחופשה בברדה היא הדרך הנכונה לפעול, וגם אם זהו איננו הביקור הראשון שלכם בה.