השכרת רכב באמסטרדם

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

אמסטרדם מרושתת היטב בתחבורה ציבורית נוחה מאוד (טראם, מטרו, רכבת, אוטובוס), והיא גם שטוחה, כך שתוכלו ללכת מכל פינה בה לכל פינה ללא מאמץ, או לעשות את זה כמו ההולנדים – באופניים. גם לשאר הולנד מאוד פשוט להגיע מאמסטרדם בתחבורה ציבורית. התחבורה הציבורית בהולנד כולה זולה ויעילה.

מתי כן מומלץ לשכור רכב? אם תרצו להגיע לפינות הנידחות ביותר בהולנד, אם תרצו נוחות מקסימלית של תזוזה בשאר הולנד (אם אתם רק באמסטרדם תנועה ברכב תקשה עליכם כיוון שאין הרבה מקומות חניה), או אם תרצו לטייל גם למדינות אחרות סביב הולנד. ביטוח הרכב שמציעות חברות השכרת הרכב בהולנד כוללות את כל מדינות האיחוד האירופאי, כך שתוכלו לצאת לגרמניה או בלגיה עם הרכב בלי בעיה.

באירופה נוהגים בעיקר על רכבים עם גיר ידני. תוכלו למצוא רכבים אוטומטיים להשכרה, אך הם יעלו הרבה יותר.

רוב חברות השכרת הרכב יושבות בנמל התעופה סכיפהול, שם תוכלו למצוא את המגוון הרחב ביותר של חברות להשוות ביניהן, ומבחר רכב של רכבים. ניתן למצוא גם חברות השכרה בתחנה המרכזית של אמסטרדם, וברחבי העיר. מומלץ להזמין מראש באתרי האינטרנט.

מחירי ההשכרה משתנים בהתאם לעונת התיירות (בעונות החגים ובקיץ כשיש תיירות מרובה באמסטרדם מחירי ההשכרה עולים), לפי זמן ההשכרה (ככל שתשכירו ליותר זמן, כך המחיר היומי ירד) ובגודל הרכב (כמה שהרכב גדול יותר כך הוא יהיה יקר יותר).

חברות מהן ניתן לשכור רכב באמסטרדם:

מחירים נמוכים

 • גולדקאר – החל מ-28 אירו ליום.
 • דיקס – החל מ-29 אירו ליום.
 • גרין מושן – החל מ-35 אירו ליום.
 • רודיום – החל מ-48 אירו ליום.

מחירים בינוניים

 • אלאמו – החל מ-55 אירו ליום.
 • יורופקאר – החל מ-57 אירו ליום.
 • הרץ – החל מ-60 אירו ליום.
 • סיקסט – החל מ-75 אירו ליום.

מחירים יקרים

 • אנטרפרייז – החל מ-82 אירו ליום.
 • באדג'ט – החל מ-83 אירו ליום.
 • אוויס – החל מ-88 אירו ליום.

בנוסף למכוניות הפרטיות שתוכלו לשכור בכל אחת מהחברות הללו, תוכלו להשכיר מהן גם ואנים – יש שתי חברות אשר מתמחות בהשכרת ואן אשר לא רק יהיה גדול אלא גם מותאם לטיולי קמפינג עם מיטה, ציוד מטבח ועוד. חלק מהציוד מגיע עם הוואן ובשביל ציוד נוסף תצטרכו להוסיף תשלום. כמו בהשכרת רכב רגיל, הכי משתלם להחזיר את הרכב למקום ממנו אספתם אותו, אך כיוון שהוואנים מיועדים לאנשים שרוצים לטייל בארצות רבות באירופה איתו, הבדלי התעריף בין ההחזרה בין מקומות לא יהיו גבוהים כל כך כמו ברכב רגיל.

חברת צ'יטה קאמפרז מציעה ואנים במחירים של 43 אירו ליום או 301 אירו לשבוע בין ה-15.9 ל-31.5 (העונה הפחות מתוירת), ובמחירים של 59 אירו ליום או 413 אירו לשבוע בין ה-1.6ל-14.9 (העונה המתוירת).

חברת וויקד קאמפרז מציעה ואנים במחירים של 29 אירו ליום בחודשי החורף, ו-39 אירו ליום בחודשי האביב והקיץ.

חשוב לזכור לפני ששוכרים רכב:

רוב מקומות השכרת הרכב יקבלו רישיון ישראלי, אך חלק ידרשו גם רישיון בינלאומי. מומלץ לבדוק עם החברה ממנה אתם שוכרים את הרכב.

מומלץ לבדוק היטב כל רכב לפני שאתם לוקחים אותו, לצלם ולהודיע לחברה על כל שריטה קטנה או בעיה ברכב, אחרת יחייבו אתכם עליהם בעת החזרת הרכב.

מומלץ להזמין מראש באינטרנט, עוד לפני הנסיעה, במיוחד בתקופות המתוירות (חגים וקיץ).

באמסטרדם, במיוחד במרכז לא קל למצוא חניה והקנסות הם גבוהים עבור חניה במקום לא מורשה. שימו לב איפה אתם חונים.

ההולנדים הם נהגים אדיבים ומנומסים ולא צופרים. הנהיגה בעיר היא איטית ועשויה להיות מסתכלת משום הרחובות החד סטריים הרבים. הצטיידו בהרבה מאוד סבלנות כשאתם עולים על ההגה באמסטרדם.