5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

שוק הפשפשים בווטרלופליין

Waterlooplein market

רובע / שכונה: ווטרלופליין

כל ביקור במקום מסוים חייב לכלול גם ביקור בשוק המקומי, כדי להבין את התרבות, את האוכל ואת האופי של המקום בו אתם נמצאים. כאשר אתם באמסטרדם בירת הולנד, שוק הפשפשים ווטרלופליין (Waterlooplein) הוא מקום להיות בו. השוק הוא למעשה בזאר חיצוני גדול מאוד, בו תוכלו למצוא מגוון רחב של מוצרים ואלמנטים שתתקשו למצוא במקומות אחרים. לרוב, תמצאו במקום בגדים יד שנייה, הנעלה, אביזרים, פוסטרים ואפילו מזכרות מיוחדות לקחת הביתה. השוק הוא הוותיק ביותר באמסטרדם, וככזה הוא מציע גם פריטים עתיקים כמו מדי צבא ישנים, פוסטרים של צ'ה גבארה, תרסיסי צבע לגרפיטי ועוד אין ספור פריטים מאפריקה, אמריקה ועוד.

בשוק ווטרלופליין מסתובב בעיקר קהל צעיר וטרנדי שמחפש אחר מציאות שישדרגו לו את הלוק ואת הסטייל. אם אתם רוצים לחזור עם קעקוע חדש שמעטר את גופכם, השוק הזה הוא המקום לעשות זאת. הכיכר בה נמצא השוק הוקמה בשנת 1880, כך שבמקום יש הרבה היסטוריה. השוק נמצא בין שתי תעלות – לפרוזנגרכט והוטגראכט, כאשר בשנת 1893, הוקם במקום שוק יהודי, שהיה הגדול והמשמעותי ביותר באמסטרדם בתקופת קדם מלחמת העולם השנייה. השוק נסגר בשנת 1941, בשיא של התקופה הנאצית, אך הוקם מחדש בפורמט מעט שונה לאחר מלחמה העולם השנייה.

לאחר תקומתו מחדש, השוק שימש תחילה כבזאר כללי, אך בשנות ה-60 וה-70, עם הלך הרוח החופשי ששלט בתקופה הזו באמסטרדם, החל להגיע אליו קהל צעיר רב, שחיפש מציאות ובילה במקומות מסביבו. צריך לזכור שאמסטרדם הייתה מגנט ל"היפים" מכל רחבי אירופה, שהתחברו למקור בארה"ב, ולכן, המקום היה סוג של שוק עלייה לרגל לצעירי אירופה. בשנת 1977 השוק זז מעט כדי לפנות מקום לעירייה ולבית האופרה שנבנו שם, ולאחר שהבנייה הושלמה, הוא חזר למקומו המקורי והנוכחי, מאחורי העירייה, ושב לגדולתו.

בשוק תוכלו למצוא יותר מ-300 דוכנים, בהם גם דוכני ספרים, וידאו, אלקטרוניקה והמון "פיצ'עפקס" במחירים נוחים. בהרבה דוכנים תראו דמיון בין המוצרים, ולכן, המחירים נשארים תחרותיים וזולים.

ההרגשה בשוק ווטרלופליין יכולה להיות מעט עמוסה והמונית, אך מדובר בשוק ששווה ביקור, רק כדי להבין את ההיסטוריה והתרבות הנטועה בעם ההולנדי. ייתכן שתמצאו את המוצרים בשוק כהמוניים ולא מושכים, אך אין ספק שבין כל כך הרבה פריטים ובמחירים כל כך נוחים, תוכלו לאתר משהו שמתאים לכם או למישהו מהאהובים שלכם. זכרו להיזהר מכייסים, כמו בכל שוק באירופה, ובכל מקרה, נסו להגיע לשוק ולהתרשם ממנו.

השוק פתוח בכל יום עד השעה 17:30, מלבד יום שני. הוא מרוחק 15 דקות הליכה בלבד מכיכר דאם, כך שגם הרבה מאוד רכבות ואוטובוסים מגיעים לאזור בקלות. השוק יתמצת לכם את אמסטרדם של פעם, עם מבט קצר להווה.

Waterlooplein
צילום: Tuomo Lindfors – CC BY 2.0

סוג אטרקציה

שוק פשפשים

פעילות פיזית

אין

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

$$

WIFI

הזמנה מראש

לא

טלפון

+ 31 20 624 1111

סוג אטרקציה

חיי לילה

רמת מחיר

$$

על האטרקציה

סבב ברים בעיר שמהווה הזדמנות מצוינת לחוות את חיי הלילה שבעיר, להכיר את המקומות השווים וגם אנשים חדשים מכל העולם

סוג אטרקציה

מתחם בילויים ואמנות

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

מספנה ישנה שהפכה לאחד ממוקדי הבילוי הבולטים של אמסטרדם, עם שלל בתי קפה, מסעדות, ברים גלריות והופעות

סוג אטרקציה

מוזיאון ומרכז למדע

רמת מחיר

$$

על האטרקציה

מוזיאון המתמקד בתופעות מדעיות שונות, המונגשות לילדים ולבני כל הגילאים בצורה נפלאה

סוג אטרקציה

כנסייה ומגדל תצפית

רמת מחיר

$

על האטרקציה

כנסייה עתיקה מהמאה ה-17, שנחשבת גם לגדולה ביותר בעיר, עם מגדל פעמונים שמראשו ניתן לצפות על העיר