פשוט
הולנד

השכרת רכב בברדה

ברדה, עיר מדהימה ביופייה השוכנת בדרום הולנד, ידועה בזכות היותה מלאת אטרקציות ואתרי בילוי למשפחות ולזוגות, עיר שתמיד יש בה מה לעשות ולראות ולרגע לא משעמם. ברדה מציעה לנו מופעי תרבות משובחים, הצגות, תאטראות, שווקים ומוזיאונים וגם אזורי שופינג הפתוחים מהבוקר ועד הלילה. השכרת רכב בברדה תאפשר לכם, כמטיילים, לעבור בין האטרקציות השונות באין מפריע וללא תלות בגורם כלשהו או בלוחות זמנים, שעשויים לעכב או להקשות על הגמישות שאותה, כך סביר להניח, אתם מחפשים. 

breda car rental
צילום: David Dixon

היתרונות בהשכרת רכב

גודלה של העיר ברדה יחד עם שלל האטרקציות והאתרים שהיא מציגה לתיירים, מולידים את הצורך הרב בהשכרת רכב, באמצעותו תוכלו לטייל לאורכה ולרוחבה של העיר וגם מחוצה לה, משום היותה גובלת עם בלגיה. מצד אחד, כמו בכל עיר באירופה, ניתן לטייל בה ברגל ולהגיע ממקום למקום, אך כאשר מדובר במשפחות עם ילדים קטנים או באוכלוסייה מבוגרת ואנשים הסובלים מקשיי ניידות, הפתרון האידאלי הוא השכרת רכב אשר יציע לכם יותר אפשרויות פעולה יומיות, בילוי לאורך כל שעות היום ללא תלות בלוח זמנים של תחבורה ציבורית או אילוצי זמנים של טיול מאורגן. 

בנוסף, השכרת רכב אמנם מובילה להוצאות נוספות בטיול, אך מאפשרת לכם בחירה בפתרונות לינה שאינם בהכרח במרכז העיר, מה שמוביל להוצאה כספית גבוהה יותר ופעמים רבות פשרה על איכות וטיב המלון. לרשותכם שתי אפשרויות להשכרת רכב בברדה, כאשר הראשונה היא הזמנת הרכב עוד לפני הטיסה (בהיותכם בארץ), מהלך שכזה יחסוך לכם זמן רב במילוי טפסים ובירוקרטיה בהולנד ולעתים גם יחסוך בעלויות. אפשרות שניה היא לנחות בהולנד ולהגיע לדלפק חברות ההשכרה ולהתחיל בתהליך ההשכרה במקום. 

זכרו, השכרת רכב בברדה תאפשר לכם להגיע אמנם לכל יעד שתחפצו בו בעיר, לרבות לאטרקציות הרבות בסביבתה, אך קחו בחשבון שני דברים: האחד, כיאה לכל עיר תיירותית באירופה בכלל ובהולנד בפרט, מרכז העיר ברדה ניכר בצפיפות כמעט לכל אורך שעות היום ולא מומלץ להיכנס אליו עם הרכב כדי לא לסבול מעומסי התנועה. דבר שני, האזור העתיק והציורי של ברדה סגור לתנועת כלי רכב ויש לקחת זאת בחשבון אם ברצונכם לטייל וליהנות מהאטרקציות ומהאווירה הייחודית שבו.

היצע רכבי ההשכרה 

אפשרויות רכבי ההשכרה בברדה מגוונות וניתן לדרוש ולקבל כמעט כל סוג רכב בין אם אלה רכבי יוקרה, משפחתיות, מיני-וואנים, רכבי שטח ועוד. כמובן שעלויות ההשכרה יבואו לידי ביטוי בהתאם, כך שככל שקבוצת הרכבים ממנה תזמינו את הרכב תהיה מפוארת יותר, עלות ההשכרה תהיה גבוהה יותר. בנוסף, היצע אבזור הרכבים הוא גדול מאי פעם וניתן כיום להזמין רכב השכרה עם כיסאות בטיחות לילדים, מערכות ניווט, אביזרי נהיגה לבעלי מוגבלויות ועוד, המאפשרים יותר אופציות השכרה לפלח אוכלוסייה גדול יותר ובעיקר – נוחות רבה.

עלויות ועוד

יש לקחת בחשבון הוצאות דלק אשר עלולות להיות גבוהות ככל שמשתמשים יותר ברכב השכור, אך אם נסתכל על התמונה הכוללת, הן עדיין יהיו נמוכות יותר מאשר נסיעה במונית או בתחבורה ציבורית ממקום למקום בתוך העיר עצמה, ובטח מחוצה לה. כמו כן, חשוב לזכור, כאשר תחזירו את רכב ההשכרה, תצטרכו להחזירו עם אותה כמות דלק שהייתה במיכל הדלק כאשר שכרתם את הרכב. כל כמות נמוכה יותר, תוביל לקנסות ולחיובים מיותרים באשראי הנלקח לפיקדון.

אופציות חניה

בכל הנוגע לחניה בברדה, יש כלל שאומר, ככל שמתקרבים יותר למרכז העיר, כך הסיכוי במציאת חנייה יורד פלאים. ולכן מומלץ להשתמש בחניונים הפזורים ברחבי ברדה ומשם להשתמש בתחבורה ציבורית ולהגיע למרכז העיר (חניוני “חנה וסע”). בכל הנוגע לאכיפה, יש להחנות בהתאם לסימונים ובהתאם לחוקים המראים היכן מותר להחנות והיכן אסור. רצוי שלא לזלזל בשוטרים ההולנדים, הם אינם סלחנים ולא מתחשבים בסיפורים או בקשות ומיד תקבלו דו”ח חנייה עם קנס של כמה עשרות יורו שהייתם חוסכים אלמלא נשמעתם לחוקים ולא לקחתם אותם לידיים.

חובה – ביטוח!

לצורך צמצום עלויות מיותרות והליכים בעייתיים שאף אחד לא מעוניין בהם, חשוב עוד לפני שמקבלים את מפתחות הרכב, לדאוג לכיסוי מלא בכל הקשור לביטוח מפני גניבות ותאונות. כמו שבארץ לא נוסעים ללא ביטוח, זה תקף כפליים בכל הנוגע לרכב השכרה. במקרה של תאונה או גניבת הרכב ובמידה ולא הייתם מבוטחים, אתם חשופים לתביעת ענק הכוללת סכום כסף אסטרונומי שבמקום ליהנות ממנו בחופשה, הוא יורד לטמיון. שימו לב לכך והקפידו לרכוש ביטוח כשאתם סוגרים את העסקה וגם אם הדבר כרוך בעלות גבוהה יותר מכפי שתכננתם. 

- 67 המלונות הטובים ביותר באמסטרדם -

מלונות באמסטרדם הולנד