פשוט
הולנד

השכרת רכב במאסטריכט

מאסטריכט, אחת הערים העתיקות בהולנד אם לא העתיקה שבהן, ידועה ביופייה המרשים ובקרבתה לבלגיה וגרמניה, שרבים משלבים עצירה גם בהן. העיר מאופיינת ברשת של מנהרות מתחת לאדמה אשר מציגות לנו את ההיסטוריה של העיר והחיים שהיו בה בעבר. המגיעים לעיר ייהנו מאטרקציות רבות, רובן נוגעות לפן ההיסטורי של העיר הכולל מוזיאונים, מייצגים, מרכזים עתיקים, כנסיות, אוכל, שופינג מופעי תרבות, פסטיבלים, קרנבלים ועוד המון אטרקציות אשר פונות גם למשפחות עם ילדים וגם לזוגות. מה שמייחד את מאסטריכט הוא שתמיד תמצאו בה מה לעשות, האטרקציות לא נגמרות ותמיד יש לאן ללכת ואיפה ליהנות. 

maastricht car rental

לאסוף את הרכב ולצאת לדרך

שטחה הגדול של העיר מאסטריכט יחד עם מגוון האטרקציות והקרבה שלה לגרמניה ובלגיה, מעלים את החשיבות בשימוש ברכב שכור על מנת לנצל את השהייה בעיר ולהספיק לגעת בכמה שיותר מקומות ולחוות את כל מה שהיא מציעה (או, לפחות, את הרוב). השימוש ברכב אמנם פחות יעיל למרכז העיר המאוד עמוס וחסר מקומות חניה, אך הוא בהחלט משתלם, שכן ישנן אטרקציות שהן מחוץ למרכז העיר ובהחלט מצדיקות ביקור חטוף או עצירה ארוכה. בנוסף, השכרת רכב תאפשר לכם בנוסף לטיול בעיר, גם לשלב את גרמניה ובלגיה ולטייל באזורים המדהימים שיש להן להציע ובכך למעשה להרוויח כמה מקומות שונים בחופשה אחת, עם שלל אטרקציות וחוויות לכל המשפחה. אם ברצונכם להגיע למרכז העיר מאסטריכט, עדיף שתחנו את הרכב בחניונים מחוץ למרכז (“חנה וסע”) ומשם היעזרו בתחבורה ציבורית שאמנם קצת מסורבלת אך עדיין עדיפה על פני כניסה עם הרכב למרכז הסואן והעמוס.

טיפים להשכרה והיצע רכבים

אם החלטתם לשכור רכב בחו”ל, דעו שישנו מגוון רחב של רכבים להשכרה אשר מאוגדים בלא פחות מ-15 קבוצות ודירוגים שונים המתייחסים לגודל הרכב, קטגוריה, רמת אבזור, נפח מנוע וכדומה. חברת ההשכרה יכולה להתחייב שתקבלו רכב מקבוצת הרכבים הרלוונטית לכם, אך היא איננה יכולה להתחייב בנוגע לדגם הספציפי שלו. קחו זאת בחשבון כדי להימנע מאי נעימות בעת קבלת הרכב. כדי להגדיל את הסיכוי שתקבלו את הרכב המתאים לכם, דאגו לבצע את ההזמנה מראש ובייחוד אם אתם מתכננים להגיע להולנד בשיא עונת התיירות, בין החודשים יוני לאוגוסט.

כאשר תקבלו את הרכב, חשוב מאוד לערוך בדיקה מקיפה לרכב גם חיצונית וגם פנימית ולרשום כל דבר שנגלה לכם גם אם לדעתכם הוא שולי. כמו כן מומלץ לכם לרשום את קילומטראז’ המנוע ולצלם את מד הדלק המראה את כמות הדלק ברכב, כדי שתדעו בדיוק באיזו כמות דלק להחזיר את הרכב לחברת ההשכרה עם תום השימוש בו. בנוסף, חשוב מאוד לא לאחר בהחזרת הרכב אפילו לא בחצי שעה. יש לא מעט חברות בעלות כללים נוקשים אשר יחייבו אתכם בעלות של יום נוסף ולא תוכלו לעשות דבר בנידון. חשוב לזכור גם כי בעת החזרת הרכב לחברה, כדאי מאד לבדוק אותו שוב גם חיצונית ופנימית ולדווח על כל סימן חדש, שלא הופיע קודם ושיהיה מתועד בטופס ההשכרה. כך, במידה ותגלו נזק כלשהו, האשמה לא תיפול עליכם.

ביטוח לרכב השכרה – חשיבות ממעלה ראשונה

לפני שאתם מקבלים את ההחלטה וסוגרים את העסקה וודאו שהרכב מבוטח באופן מלא מכל הבחינות. אתם לא רוצים להגיע למצב שמצד אחד הרכב ניזוק או נגנב ומצד שני האשראי שלכם נמצא כפיקדון אצל חברת ההשכרה, אשר לא תהסס להשתמש בו לצורך טיפול בנזקים שנגרמו לרכבה. אם אתם מתכוונים לבצע את תהליך ההזמנה כבר מהארץ, בחנו היטב את טופס ההזמנה לפני שאתם חותמים עליו ובדקו האם קיים כיסוי ביטוחי מלא ולא חלקי. עדיף לשלם מעט יותר על כיסוי מלא, מאשר להצטער על כך לאחר מכן.

חניונים והוצאות דלק

הטיולים המרובים במאסטריכט יביאו עמם הוצאות דלק שיש לקחת בחשבון ושנעות סביב 1.5 אירו לליטר בנזין ומעט פחות לליטר סולר. כאשר אתם מתכננים לצאת לטיול עם הרכב, קחו בחשבון שתחנות הדלק נסגרות לרוב בחצות כך שתאלצו להתארגן בהתאם.  בכל הקשור לחניונים, ישנם מגוון חניונים ברחבי מאסטריכט ובפאתי העיר, לרבות חניוני Park & Drive. ניתן להחנות את הרכב שם ולהתקדם רגלית או באמצעות תחבורה ציבורית אל עבר מרכז העיר. כל אופציה אחרת כמעט בלתי אפשרית לביצוע. כניסה עם הרכב השכור למרכז העיר לא מומלצת, שכן תיתקלו בעומסי תנועה כבדים ומיותרים, אשר יגזלו מכם זמן רב וישבשו ודאי את התכניות להמשך החופשה. 

- 67 המלונות הטובים ביותר באמסטרדם -

מלונות באמסטרדם הולנד