פשוט
הולנד

השכרת רכב באוטרכט

אוטרכט הינה העיר הרביעית בגודלה בהולנד. היא משלבת בתוכה גם פן היסטורי הכולל כפרים, אחוזות, קתדרלות, מוזיאונים, אתרים היסטוריים וכנסיות ומהצד השני העיר מציגה גם אטרקציות מודרניות המביאות אל קדמת הבימה את הצד התוסס של העיר וכוללות אטרקציות למשפחות, חיי לילה, מסעדות ושייט בגונדולות בתוך התעלות המפורסמות אשר חוצות את העיר לאורכה ולרוחבה. אוטרכט היא עיר גדולה כך שהמרחקים הגדולים בתוך העיר בין המקומות השונים ונקודות העניין המוכרות, עלולים להיות מייגעים בעיקר בעת השימוש בתחבורה ציבורית, אשר לא תמיד תוביל אתכם קרוב למחוז חפצנו, ולא בשעה הרצויה לנו. 

בנוסף, אוטרכט ממוקמת במרחק של 20 דקות נסיעה מהעיר הגדולה אמסטרדם, ומכאן עולה החשיבות בהשכרת רכב באוטרכט, שתאפשר התניידות בין המקומות התיירותיים בתוך העיר ומחוצה לה, בזמן הרצוי לכם וקרוב ככל האפשר למקום המבוקש, היכן שתרצו לעצור ולטייל. השכרת רכב באוטרכט מתאימה מאוד למשפחות עם ילדים קטנים, ולאנשים שזקוקים לניידות ברכב אך יש לקחת בחשבון כי לא תמיד תתאפשר גישה עם הרכב למקומות התיירותיים מפאת עומסים במרכז העיר. לכן, מומלץ להשתמש בחניונים הפזורים בנקודות שונות בה, אשר יספקו לכם ביטחון וימנעו מכם לקחת סיכון בחניה ברחוב שעלולה להיות במקום אסור, שתוביל לקנס גבוה ולא רצוי. 

utrecht car rental

לשכור רכב ולצאת לטייל

בהולנד בכלל ובאוטרכט בפרט, נהוג לרכב על אופניים לצורך ניידות ממקום למקום, ופחות להתבסס על כלי רכב או תחבורה ציבורית. ניתן לראות בעיר, ברחובותיה השונים, את התשתיות המיוחדות המיועדות לקידום הנושא ועידוד הרכיבה על אופניים. כאשר תגיעו לאוטרכט, כדאי לכם לשקול להתנייד יום אחד עם אופניים ברחבי העיר, אבל לאורך כל החופשה הדבר יהיה בלתי אפשרי, מעייף והוא גם יצריך מכם יכולות פיזיות גבוהות וגם יכולת התמצאות של המקומיים. לכן, האופציה הנוחה ביותר היא השכרת רכב, אשר מחד הופכת אותו כפתרון מאוד נגיש למשפחה, ומאידך הוא אינו מצריך הפעלת יכולות פיזיות, בטח כאשר מגיעים עם כל בני המשפחה (ובייחוד עם הקטנטנים שבחבורה). אם אתם מעוניינים להרגיש את הולנד באופן אבסולוטי, וליהנות מכל מה שיש לעיר אוטרכט וסביבתה להציע, הרי שהשכרת רכב היא האופציה הטובה ביותר. היא תאפשר לכם לבקר בכל מקום שתרצו מבלי להתבסס כאמור על תחבורה ציבורית והלוחות זמנים שלה, ולהיות תמיד עם אצבע על הדופק שמה תפספסו את האוטובוס וייתכן ולא תגיעו בזמן.

איזה רכב כדאי לשכור?

המגיעים לאוטרכט יכולים ליהנות ממגוון סוגים של כלי רכב המחולקים לפי קבוצות, בהתאם לגודל הרכב, נפח מנוע, יוקרה ואבזור מיוחד. כמו כן ישנה אפשרות לבחור בין רכב עם גיר רגיל לרכב בעל גיר אוטומטי. ניתן להשיג את שתי האופציות אך חשוב לדעת כי השכרת רכב עם גיר אוטומטי תהיה יקרה בהרבה מאשר רכב עם גיר רגיל וזאת משום שכמו בכל דבר בחיים, על נוחות משלמים יותר. אם צפויות לכם נסיעות רבות, גיר אוטומטי, ובייחוד לאלה שאינם מתורגלים עוד מהארץ בנהיגה ברכב עם גיר ידני, הוא בהחלט הפתרון האולטימטיבי. מבחינת הגיל, מי שרוצה לשכור רכב באוטרכט, נדרש להיות בגיל מינימלי של 21 ואף ישנן חברות השכרה המציגות דרישות מחמירות יותר של ניסיון מינימלי בנהיגה על הכביש. בנוסף, חשוב לזכור, ככל שגיל הנהג יורד, כך מחיר השכרת הרכב עולה פלאים ביחד עם מחירי הביטוח. כדאי לבדוק את הנושא מראש ומומלץ להיערך בהתאם.

מערכת הכבישים ותרבות הנהיגה באוטרכט

הולנד נחשבת למדינה נוחה מאד לנהיגה, עם תשתיות מצוינות וכבישים מפותחים. תרבות הנהיגה בהולנד בכלל ובאוטרכט בפרט, מאוד רגועה, בניגוד לכאוס האופייני לערים אחרות. כשתהיו על הכביש כמעט ולא תשמעו צפצופים ממכוניות אחרות, לא תתקלו בנהגים זועמים והם יהיו נינוחים וסבלניים מאד. 

תכנון יעיל של תצרוכת הדלק

המרחק בין המקומות התיירותיים באוטרכט ומחוצה לה, מצריך תכנון נכון ויעיל של תצרוכת הדלק במכונית, כדי שלא להיתקע ללא דלק באמצע הנסיעה. תחנות הדלק אינן פתוחות 24 שעות ביממה והן נסגרות סביב השעה 20:00. כאשר אתם שוכרים רכב, חשוב מאוד לברר מהו סוג הדלק הנדרש לתדלוק הרכב, ובכך להימנע מנזק מיותר. בדרך כלל מחירי הדלק בתוך העיר יהיו זולים יותר מאשר מחוץ לעיר ויש לקחת זאת בחשבון מבחינת ההוצאות.

חונים ונהנים

כיאה לעיר הרביעית בגודלה בהולנד, היצע החנייה הפנויה הוא לא גדול, שכן הביקוש לו הוא רב (הן מבחינת המקומיים והן מבחינת התיירים). איתור חנייה פנויה ברחובותיה היא משימה כמעט בלתי אפשרית, וגם אם כן מצאתם חניה ברחובות, הסתכלו על צבעי שפת המדרכה. צבע כחול, משמע ניתן להחנות באמצעות תו חניה אותו יש לקנות מראש. צבע צהוב או שחור לבן, משמע החניה אסורה בהחלט. העדיפות היא לחפש חניה בחניונים הפזורים בעיר, אשר מציעים שירותי חניה במחירים שנעים סביב 4-2 יורו לשעה, ועדיף לעשות זאת מאשר להסתכן במקרה הטוב בקנס כספי באם תחנו במקום שהחניה בו אסורה על פי החוק. 

לא לשכוח ביטוח לרכב 

את ביטוח הרכב לחו”ל עדיף לסגור כבר בארץ, ולהימנע מהפתעות וחיובים מיותרים שלא לקחתם אותם בחשבון. ביטוח הרכב לרוב יכלול ביטוח מפני תאונות (CDW), ביטוח למקרה גניבה (LDW), וביטוח לנזקי גוף לנוסעים (PDW). אסור בשום פנים ואופן להזניח את נושא הביטוח שכן, היעדר ביטוח יגרור אחריו הוצאות כבדות מאוד על שוכר הרכב במידה והרכב יעבור תאונת דרכים או גניבה. ההמלצה היא לרכוש את הביטוח המקיף ביותר, ובכך להוביל ביטחון ושקט בכל הנוגע לנושא הרכב ולהתמקד בחופשה. אם לא דאגתם לכך מראש, יש לבדוק זאת בעת סגירת העסקה ולוודא שאתם מכוסים כהלכה. 

- 67 המלונות הטובים ביותר באמסטרדם -

מלונות באמסטרדם הולנד