פשוט
הולנד

השכרת רכב בוולנדם

וולנדם הוא כפר דייגים מסורתי ותיירותי מאוד בהולנד, המושך אליו תיירים רבים אשר באים להתפעל מיופיו של הכפר המוקף תעלות מים, גשרים ומבנים היסטוריים וכמובן גם מתפעלים מהאופציות התיירותיות הרבות שהוא מציע. כיאה לכפר דייגים, וולנדם מעוטר במרינה עצומה בגודלה המוקפת מקומות בילוי, מסעדות ובתי קפה ומכילה ספינות וסירות רבות, חלקן ישנות והיסטוריות וחלקן מודרניות ומתקדמות. מבחינה תיירותית, בוולנדם ניתן למצוא פארקים גדולים, מוזיאונים, מפעל גבינות גדול, פעילויות שונות, כמו טיולי אופניים ברחבי הכפר, שייט ועוד. כל זאת, כמובן, לצד ההזדמנות ליהנות מיופיו המדהים של הכפר אשר בין היתר נמצא מרחק של כ- 15 קילומטרים בלבד מאמסטרדם, מה שהופך אותו לאטרקטיבי מאד בקרב המטיילים.

volendam car rental

מדוע כדאי לשכור רכב בוולנדם?

אם אתם מעוניינים לשכור רכב בוולנדם, אתם צריכים לקחת בחשבון מספר דברים חשובים: האחד, כפר הדייגים הינו מקום תיירותי המשופע באטרקציות ומסלולים מומלצים. רכב שכור יכול מאוד לעזור בניידות ממקום למקום ולחסוך לכם זמן רב, במקום להסתמך על תחבורה ציבורית או הליכה רגלית. דבר שני, הנסיעה בתוך הרחובות בשכונות אסורה בהחלט עקב הצפיפות הרבה וסגנון בנייתם כמבוך מפותל. נקודה זו עשויה להפוך את הנסיעה בעיר לאתגר של ממש ופחות רלוונטית, למעוניינים להגיע לנקודות שונות בעיר, שבהם הנהיגה אסורה. יחד עם זאת, וזהו הדבר השלישי והאחרון, וולנדם נמצאת במרחק של כ-20 דקות נסיעה מהעיר אמסטרדם האטרקטיבית, מה שמעלה את ערך רכב ההשכרה שיאפשר לכם גיחה מהירה וספונטנית לעיר השכנה והזדמנות לטעום מאמסטרדם ומהכפרים הרבים והציוריים מסביב לוולנדם. 

תהליך ההשכרה והיצע הרכבים

אם אתם מעוניינים לשכור רכב בוולנדם, דעו כי בעיירה אין כלל חברות השכרה ולכן כל תהליך ההשכרה חייב להיעשות מבעוד מועד בשדה התעופה, או בערים שמסביבה דוגמת אמסטרדם בה נמצאות מגוון רחב של חברות השכרה, המחזיקות בצי רכבים מרשים ומגוון, המתאים לכל לקוח בהתאם לדרישתו ולתקציב שברשותו. אם החלטתם לשכור רכב ולהגיע אתו לוולנדם, חשוב שתעשו זאת לא בשעות הבוקר או הערב, שכן שעות אלו מקוטלגות כשעות השיא מבחינת התנועה אל הכפר הידוע כתיירותי ועמוס במבקרים לעיתים. 

עיירה חסכונית בדלק

גודלה של וולנדם והעובדה שלא ניתן לנסוע עם הרכב בשכונות הצפופות, משפיעים רבות על צריכת הדלק וכפועל יוצא על ההוצאות השוטפות לדלק. מתי נראה צריכה גבוהה של הדלק? כאשר נצא מחוץ לוולנדם ונטייל בכפרים העוטפים אותה, אשר הם לכשעצמם אטרקציה שמצדיקה עצירה. מדובר בכפרים עתיקים והיסטוריים, המציגים תרבות שונה ושימור ההיסטוריה העתיקה. אך עם כל הכבוד לכפרים, היעד הפופולרי מחוץ לוולנדם, הוא כמובן העיר אמסטרדם, עיר האפשרויות הבלתי מוגבלות, העיר שיש בה הכול ומתוקף קרבתה כאמור לוולנדם, הופכת ליעד אטרקטיבי לטיול.

מערך החניונים ברחבי וולנדם

מכיוון שהיא תיירותית ועמוסה מאוד, מומלץ שלא להגיע למרכזה של וולנדם ולהסתכן בעומס רב בכבישים, אשר יגזול זמן רב ויקר. ולכן, רצוי לחפש חניה בחניונים הרבים הפזורים בפרברי וולנדם, אשר עלות החנייה לשעה בהם אינה גבוהה. לאחר שחניתם בהם תוכלו להגיע עם תחבורה ציבורית או רגלית למרכז (הדבר מקובל מאד בערים תיירותיות נוספות בהולנד ומומלץ לכל אלה, המגיעים אל וולנדם לביקור קצר או ארוך ולא רוצים לבזבז זמן יקר בפקקים או בחיפוש אחר מקומות חניה זמינים ופנויים). לצורך כך, יש להשתמש בכרטיסי חניה אותם ניתן להשיג כמעט בכל מקום הנותן שירות לתיירים ויש לציין בהם את שעת החניה, כדי שגורמי האכיפה ידעו כמה זמן הרכב נמצא בחניה ולראות שהוא לא עבר את הזמן עליו הצהיר. 

ביטוח לרכב

כאשר אתם שוכרים רכב, ודאו בטופס ההזמנה שחל על הרכב כיסוי ביטוחי לנזקי תאונה, גניבה או נזקי גוף. ללא הכיסויים הללו, לא מומלץ לנסוע ברכב ולסכן גם את החופשה וגם סכום כסף לא מבוטל שעדיף להשקיעו בבילוי ולא בקנסות גבוהים. כמו כן, יש לשאול לגבי גיל הנהג בביטוח, עלויות נוספות על נהג צעיר ועוד תוספות שעלולות להפתיע אתכם במחיר הסופי ושלא לקחתם אותן בחשבון.

- 67 המלונות הטובים ביותר באמסטרדם -

מלונות באמסטרדם הולנד