פשוט
הולנד

מוזיאון דאף

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

DAF Museum

רובע / שכונה: Villapark

איינדהובן נחשבת לבירת העיצוב ההולנדית וככזאת היא אהובה במיוחד על סטודנטים ויזמים המגיעים אליה מרחבי אירופה וממקומות נוספים בעולם, לרבות צעירים המתגוררים בהולנד ומגיעים לעיר הצעירה ושוקקת החיים על מנת ללמוד בה או להתרשם מהמבנים המיוחדים והחדשניים הפזורים בה.

אך לא רק סטודנטים, מעצבים, אנשי עסקים ואדריכלים פוקדים את העיר, איינדהובן אהובה במיוחד בקרב צעירים באופן כללי והיא נחשבת כמקום תוסס עם אווירה טובה. יש בה שפע של מוקדי עניין, אטרקציות מהנות ומוזיאונים מעניינים במיוחד ההופכים אותה ליעד נהדר עבור משפחות עם ילדים, זוגות אוהבים וקבוצות בכל טווח הגילאים ובעיקר עבור חובבי תרבות, מוזיאונים ולייף סטייל.

אם אתם נמנים בקרב חובבי המוזיאונים, ואם מוזיאוני רכב מרתקים אתכם, אחד המקומות המומלצים ביותר לביקור הוא מוזיאון דאף אשר מוקדש להיסטוריה של חברת דאף ההולנדית, הנחשבת לאחת מיצרניות הרכב החשובות והגדולות ביותר באירופה. חברת דאף, אשר מוכרת כיום בעיקר בשל המשאיות האיכותיות שהיא מייצרת, הינה בעלת היסטוריה מרשימה בכל הקשור לעולם הרכבים ובעבר אף נחשבה ליצרנית מובילה של כלי רכב פרטיים.

במהלך הביקור במוזיאון תוכלו להתרשם מדגמים רבים של מכוניות, לרבות דגמים מיוחדים במינם שוודאי לא ראיתם קודם לכן (כיוון שלא הגיעו בסופו של דבר אל קווי היצור) והן כאלה המוגדרים כפרטי אספנות בעלי ערך רכב כמו אלו אשר יוצרו בשנת 1928 ועד דגמים חדישים ומשוכללים שיוצרו ממש לפני זמן קצר ומהווים את חזית החדשנות בתחום.

הדגמים העתיקים לעומת החדשים, הנמצאים אלה ליד אלה במוזיאון, מאפשרים לחובבי הז’אנר להתרשם מההבדלים הרבים (יש שיגידו שאפילו משני החיים) שנעשו בכלי הרכב במהלך השנים. אך לא רק בכלי הרכב עצמם – במהלך הסיור במוזיאון תוכלו לבקר גם בסדנאות רכב משוחזרות, בעיקר כאלה בהן כלי עבודה מסורתיים, המאפשרות השוואה בין האמצעים, הכלים והטכניקות לאורך השנים.

עוד תמצאו במוזיאון – שחזור של חנויות משנות ה-30, מוסך ישן הנמצא בקומת הקרקע והן העתק של משרדם של ואן דורן, צמד האחים המייסדים של החברה.

DAF
צילום: Zairon – CC BY 4.0

סוג אטרקציה

מוזיאון

פעילות פיזית

אין

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

$

WIFI

כן

הזמנה מראש

כן

טלפון

+31-40-244-4364

סוג אטרקציה

מוזיאון

רמת מחיר

$$

על האטרקציה

הציקלורמה העתיקה ביותר בעולם המאפשרת לצפות בנוף המרהיב של סכוונינגן כפי שנראה בשנת 1881

סוג אטרקציה

מוזיאון

רמת מחיר

$$

על האטרקציה

מוזיאון אמנות קטן אך מרהיב, בו אוסף של מאות יצירות מרהיבות השייכות לאמנים מקומיים בעלי שם

סוג אטרקציה

מוזיאון

רמת מחיר

$

על האטרקציה

מוזיאון אפל המאפשר הצצה אל בית הכלא, מגורי האסירים שמצאו בו את מותם ומכשירי עינויים

סוג אטרקציה

מוזיאון

רמת מחיר

$$

על האטרקציה

מוזיאון המוקדש לאמן האשליות והתעתועים מאוריץ קורנליס אשר, בו תערוכות מטריפות לכל מי שצעיר בנפשו