פשוט
הולנד

מוזיאון מאוריצהאוס

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

Mauritshuis

רובע / שכונה: מרכז העיר

אם אתם נמנים בקרב חובבי האמנות, האג היא אחת הערים הנהדרות ביותר שתוכלו לטייל בהן, בה שפע רב של מוזיאונים ואתרים תרבות מעניינים שימלאו בקלות סוף שבוע גדוש פעילות ואם יקרה בדרככם יום גשום או סתם סגרירי – אדרבא.

בין שפע המוזיאונים הנמצאים בעיר, מוזיאון מאוריצהאוס לאומנות נחשב לאחד המוזיאונים הפופולאריים והאהובים ביותר וככזה הוא מושך אליו מבקרים רבים מדי יום, כך שאם אתם מגיעים אליו במהלך שיא עונת התיירות מומלץ לתזמן את הביקור לשעות פחות עמוסות (בסמוך לשעת הפתיחה של המוזיאון או לשעת הסגירה שלו).

במהלך הביקור במוזיאון תוכלו להתרשם מאוספי אומנות מרהיבים ומרשימים של בית המלוכה ההולנדי, בהם תערוכות קבועות לצד תערוכות מתחלפות וכמה מיצירות האמנות היפות והחשובות ביותר בתרבות המקומית, כמו אלו של גדולי האמנים – רמברנט, יוהאנס ורמיר, פרנס הלס, יאן סטין, הנס הולביין ועוד ועוד.

בנוסף לתערוכות המיוחדות והמעניינת, גם מבנה המוזיאון כשלעצמו מרשים למדי וכדאי להקדיש כמה דקות על מנת לhהנות ממנו, גם אם אינם מחשיבים עצמכם כחובבי אדריכלות. המבנה אשר מתוארך למאה ה-17 לספירה הוא יצירת אמנות בפני עצמו, האדריכלים והאמנים יעקב ואן קמפן ופיטר פוסט הם אלו שתכננו אותו וכיום המבנה על כל אוספיו הרבים שייכים לממשלת הולנד ומהווים אתר מורשת ותרבות רשמי.

אם תרצו להעמיק את הידע, לשמוע עובדות מרתקות או סתם לקבל מידע כללי שיסייע לכם להתמצא במקום ולא ללכת לאיבוד בין היצירות המהפנטות, מומלץ בחום להוריד בחינם את האפליקציה של המוזיאון ולהאזין לקטעי המידע המרתקים במהלך המעבר בין התערוכות, המוקדשות ברובן לתקופת תור הזהב של הציור ההולנדי.

בסך הכל מוצגות במקום כ-800 יצירות אומנות ובין היצירות המפורסמות ביותר הנמצאות במוזיאון תוכלו למצוא את היצירה האלמותית “נערה עם עגיל פנינה”, “משמר הלילה”, “שיעור באנטומיה”, “הכלה היהודייה” ועוד רבות נוספות.

mauritshuis

סוג אטרקציה

מוזיאון

פעילות פיזית

אין

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

$$

WIFI

כן

הזמנה מראש

כן

טלפון

+31-70-302-3456

סוג אטרקציה

מוזיאון

רמת מחיר

$$

על האטרקציה

הציקלורמה העתיקה ביותר בעולם המאפשרת לצפות בנוף המרהיב של סכוונינגן כפי שנראה בשנת 1881

סוג אטרקציה

מוזיאון

רמת מחיר

$

על האטרקציה

מוזיאון אפל המאפשר הצצה אל בית הכלא, מגורי האסירים שמצאו בו את מותם ומכשירי עינויים

סוג אטרקציה

מוזיאון

רמת מחיר

$

על האטרקציה

מוזיאון המוקדש ליצרנית הרכב ההולנדית "דאף". במוזיאון תערוכה מרתקת ודגמי רכבים מרהיבים

סוג אטרקציה

מוזיאון

רמת מחיר

$$

על האטרקציה

מוזיאון המוקדש לאמן האשליות והתעתועים מאוריץ קורנליס אשר, בו תערוכות מטריפות לכל מי שצעיר בנפשו