5/5
החופשה שלכם מתחילה עכשיו!

מוזיאון הגבינות, אלקמאר

The Cheese Museum

רובע / שכונה: מרכז העיר

אלקמאר קרויה גם "עיר הגבינות". לכן, לפחות מן הראוי שיהיה בה מוזיאון תחת אותו נושא טעים. רגע לפני שאתם רצים לשוק הגבינות המפורסם של העיר, כדאי לשקול לבקר במוזיאון כדי לקבל קצת רקע על הנושא. במוזיאון הגבינות תוכלו להבין כיצד מכינים את הגבינות, לשמוע על ההיסטוריה של המוצר החלבי ועל החלק הכה חשוב שהוא תופס בתרבות ההולנדית. אם זה לא הספיק לכם, תוכלו אפילו גם לטעום. מוזיאון הגבינות עוסק בעיקר בשתי הגבינות ההולנדיות המפורסמות ביותר – אדם וגאודה (חאודה).

המוזיאון ממוקם בקומות השנייה והשלישית של מגדל השקילה (באנגלית: Weigh House; בהולנדית: Waag). המגדל נמצא בלב הכיכר המרכזית (Waagplein) של אלקמאר. בקומה התחתונה שלו מתבצעת שקילה של הגבינות בתהליך ייחודי ומסורתי. המבנה מצטיין בארכיטקטורה יפה ותצפית מרהיבה המשקיפה על כל האזור. אם תגיעו ביום שישי, תוכלו לצפות בהמולה התוססת של השוק שמתחת, עם המוני תיירים ומקומיים שמחים וצבעוניים שרוקדים ושרים.

אותו מגדל היסטורי הוקם למעשה לפני מאות שנים. הוא שימש בעבר כבית תפילה נוצרי. עם הפיכתה של אלקמאר לבירת הגבינות, הכנסייה פינתה את מקומה לבית שקילה. המוזיאון בראש המגדל הוקם יחסית לא מזמן. עם זאת, הוא כבר נחשב לאחד המוזיאונים המפורסמים והחשובים בהולנד. זאת לאור העובדה שהוא מציג מקור גאווה לאומית עתיקת יומין, שהולנד הצטיינה בה הרבה לפני הטוליפים וטחנות הרוח.

במהלך הסיור במקום תוכלו להבין ולדעת את כל מה שצריך על גבינות – בין היתר על ההבדלים בהכנת הגבינות השונות, מה מקנה להן את טעמן הייחודי ואיך מייצרים אותן בחווה מסורתית או במפעל חדיש. ניתן גם לשכור מראש מדריך צמוד שיסביר לכם ביתר פירוט. מדובר בחוויה מהנה לכל הגילים – גם ילדים יכולים ליהנות, שכן יש בתוך המוזיאון מבוך, מיצגים אינטראקטיביים, משחקים וסרטים.

מידע כללי

  • כתובת – Waagplein 2
  • זמני פתיחה – המקום פתוח רק בעונת הקיץ (בדומה לשוק), בחודשים אפריל עד ספטמבר, ורק בימי שישי וראשון. מומלץ להגיע בימי שישי כדי לשלב סיור בשוק. שעות הפתיחה: ימי שישי 16:00-9:00 | ימי ראשון 16:30-13:00
  • מחירים – מבוגר: 5 אירו | ילדים בגילי 12-4: 2 אירו | מתחת לגיל 4 הכניסה בחינם
dutch cheese museum alkmaar

סוג אטרקציה

מוזיאון

פעילות פיזית

אין

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

$

WIFI

כן

הזמנה מראש

לא

טלפון

סוג אטרקציה

פארק עירוני

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

פארק עירוני בו שלל פעילויות להנאת גדולים, קטנים וכל מי שרוצה ליהנות מריאה ירוקה בלב העיר

סוג אטרקציה

מונומנט לאומי

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

מגדל פעמון ששימש כמגדל מס המכריז על הגעתן של סחורות מיובאות לעיר אלקמאר

סוג אטרקציה

אנדרטה, אתר מורשת

רמת מחיר

ללא תשלום

על האטרקציה

בית שניזוק במהלך תקיפת צבא ספרד ומהווה אנדרטה ואתר מורשת המסמל ניצחון

סוג אטרקציה

שוק

רמת מחיר

$

על האטרקציה

שוק הגבינות המפורסם ששום ביקור בעיר לא שווה בלעדיו. שווה להגיע עם הילדים לפעילות חווייתית במיוחד