שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

מוזיאון אדם

אחד המקומות המומלצים לביקור בהולנד, במיוחד עבור מי מאיתנו שאין זו שהותו הראשונה במקום, הוא כפר הדייגים הציורי וולנדם, בו מוזיאונים, חנויות, מסעדות, בתי קפה והרבה מסלולי הליכה נהדרים ונופים מרהיבים.

אם הזדמן לכם להגיע לאזור, בין אם בדרך אל ובין אם במיוחד, בליבה של העיר העתיקה של וולנדם שוכן מוזיאון מיוחד במינו שלא כדאי להחמיץ את הביקור בו – מוזיאון אדם אשר נחשב לאחד המוזיאונים העתיקים ביותר ברחבי הולנד כולה והעתיק ביותר בין המוזיאונים הנמצאים בצפון הולנד.

במהלך ביקורכם במוזיאון אדם תוכלו ללמוד על ההיסטוריה המרתקת של העיירה הקטנה אדם אשר מונה לא הרבה יותר מאשר שבעת אלפים תושבים. למרות זאת, מאחוריה העיירה הקטנה ניצב עבר מעניין ומרשים במיוחד, אותו תגלו בעת השיטוט במוזיאון.

מדובר במסע אחורה בזמן, לעבר הימים הקדומים של העיירה הציורית, בו באמצעות פריטי אומנות, אוספים מרהיבים ומייצגים מיוחדים, תרגישו כאילו אתם לוקחים חלק בהיסטוריה של צפון הולנד ותלמדו בדרך מהנה למדי על חיי היום-יום, העיסוקים והדילמות שניצבו בפני האוכלוסייה המקומית באותה התקופה.

אלו יוצגו לכם באמצעות אוספים משפחתיים אשר נתרמו למוזיאון, הדפסים, ציורים ועבודות קרמיקה מרהיבות, והן באמצעות המבנים עצמם שהינם בעלי חזות מרשימה המעידה הרבה על ההיסטוריה המקומית.

למעשה לא מדובר במוזיאון בודד, אם כי במוזיאון המתפרש על פני כמה מבנים הנמצאים באותו הרחוב – ברחוב Damplein 8 נמצא בית האבן העתיק ביותר אשר נבנה במאה ה-16 לספירה ולקראת סוף המאה ה-19 לספירה שוחזר והפך למוזיאון, וברחוב Damplein 1 נמצא בית העירייה העתיק והמפואר מן המאה ה-18. בנוסף לאלה ישנן עוד כמה תחנות היסטוריות ברחבי העיר שסיפורן שזור בסיפורו של המוזיאון.

כיוון שמדובר במקומות סגורים וממוזגים הביקור בהם מתאים גם בימים קרים ויכול להוות אופציה טובה אם נקלעתם למזג אוויר גשום.

כתובתDamplein 8, 1135 BK Edam

שעות פתיחה – ימים שלישי עד ראשון בין השעות 12:30-16:30

Edam Museum
צילום: Txllxt TxllxT – CC BY 4.0

סוג אטרקציה :

מוזיאון

פעילות פיזית :

אין

מתאים לילדים :

כן

רמת מחירים :

$

WIFI :

לא

הזמנה מראש :

לא

טלפון :

+31-299-372-644

אטרקציות מומלצות

מפעל ומוזיאון של אחד מסמלי העיירה המקסימה. שווה ביקור עם כל המשפחה
כנסייה מרהיבה בעלת מימדים מרשימים, מזכירה יותר קתדרלה גדולה מאשר כנסייה לפולחן דתי
מוזיאון מיוחד במינו, המשחזר סצנות היסטוריות שיחזירו אתכם אחורה בזמן אל העבר המקומי המרתק
מוזיאון למוזיקה המציג בדרך מהנה את ההיסטוריה של ז’אנר הפופ ההולנדי