פשוט
הולנד

הכנסייה הגדולה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

(Sint-Vincentiuskerk (Great Church

רובע / שכונה: המרינה

וולנדם כפר דייגים קטן, שליו וציורי, כאילו נלקח מגלויה או סיפור עם שעובר מדור לדור. זהו יעד נהדר לטיול של שעות ספורות או שעות ממושכת יותר וככזה הוא מושך אליו מבקרים רבים מדי שנה. מוזיאונים, מסלולי הליכה, שייט בסירה, מסעדות וחנויות – כל אלו ועוד נמצאים בוולנדם וינעימו את זמנכם.

אחת האטרקציות המומלצות ביותר עבור מי שמגיע לאזור היא “הכנסייה הגדולה” או בשמה הרשמי “כנסיית וינסנט הקדוש” – כנסייה מרהיבה בעלת מימדים מרשימים אשר בשל גודלה הרב מזכירה יותר קתדרלה גדולה מאשר כנסייה המשמשת לפולחן דתי. בשל גודלה הרב היא הפכה לאחד המונומנטים המרכזיים בוולנדם ומהווה את אחד הסמלים האייקוניים המזוהים ביותר עם כפר הדייגים.

עובדה מעניין לגבי הכנסייה, היא שכאשר מעיינים בספרי ההיסטוריה לא מצוין מתי הוקמה לראשונה, כך שראשית דרכה נותרה בגדר תעלומה אותה ככה הנראה איש לא יפתור, אך על פי הסברה מדובר בתחילת המאה ה-15 לספירה, אז תועדה לראשונה ברישומים האזוריים.

אך לא רק מועד הקמתה הופך את הכנסייה למרתקת, אלא גם מה שעבר עליה לאחר מכן, סיפור שצמד המילים “צירוף מקרים” יהלום היטב. למשל, במהלך המאה ה-17 לספירה הכה בכנסייה ברק. פעמיים! בעקבות מאורעות אלו נשרפה הכנסייה כליל, מה שהוביל לבנייה מחודשת של המבנה המרשים, תוך ניסיון לשמור על צביונו המקורי אך בו בעת, לצמצם נזקים דומים בעתיד.

מסיבה זו בעת עבודות השיקום שבוצעו בתחילת המאה ה-18, מגדלה הגבוה של הכנסייה הוקטן באופן משמעותי, מה שאמור למזער את הסיכויים לפגיעת ברק נוספת. למרות איך אומרים? – פעם שלישית גלידה.

במהלך הביקור בכנסייה תוכלו להתרשם מן המבנה המרהיב והאלמנטים העיצוביים השונים המעטרים אותו שעיקרם הן עבודות פליז מיוחדות במינן, אורגן גדול מן המאה ה-17 לספירה וויטראז’ים יפהפיים והיות ומדובר במבנה סגור – מדובר באטרקציה מושלמת להעביר בה זמנכם בימים סגריריים.

כתובתKerkepad 1, 1131 CX Volendam

שעות פתיחה – ימים שני עד שבת בין השעות 19:00-20:00 | יום ראשון בין השעות 09:30-12:30

Sint Vincentiuskerk volendam

סוג אטרקציה

כנסייה

פעילות פיזית

אין

מתאים לילדים

כן

רמת מחירים

ללא תשלום

WIFI

לא

הזמנה מראש

טלפון

+31-299-363-395

סוג אטרקציה

מוזיאון ומפעל גבינות

רמת מחיר

$

על האטרקציה

מפעל ומוזיאון של אחד מסמלי העיירה המקסימה. שווה ביקור עם כל המשפחה

סוג אטרקציה

מוזיאון

רמת מחיר

$

על האטרקציה

מוזיאון מיוחד במינו, המשחזר סצנות היסטוריות שיחזירו אתכם אחורה בזמן אל העבר המקומי המרתק

סוג אטרקציה

מוזיאון

רמת מחיר

$

על האטרקציה

מוזיאון אשר נחשב לאחד המוזיאונים העתיקים ביותר ברחבי הולנד כולה והעתיק ביותר בין המוזיאונים בצפון הולנד

סוג אטרקציה

מוזיאון

רמת מחיר

$

על האטרקציה

מוזיאון למוזיקה המציג בדרך מהנה את ההיסטוריה של ז'אנר הפופ ההולנדי